Ситуація з поширенням коронавірусу в Україні критична, тому виник ризик введення нового тотального карантину в Україні, аналогічного тому, який діяв навесні на початку пандемії. Це питання вже піднімав прем’єр-міністр Денис Шмигаль на нараді з мерами міст.

В Офісі президента України підтвердили, що владі доведеться ввести повний локдаун в Україні, якщо не вдасться знизити кількість захворювань за рахунок карантину вихідного дня.

У свою чергу міністр охорони здоров’я Маским Степанов зазначив, що повний локдаун в Україні можуть ввести, коли буде по 30 тисяч нових хворих на добу протягом декількох днів поспіль, хоча ще місяць тому він називав катастрофічною для медичної системи країни добову захворюваність в 20 тисяч.

Повний локдаун в Україні — коли можуть ввести тотальний карантин.

За словами мера Івано-Франківська Руслана Марцінківа, уряд розглядає два сценарії для запуску тотального карантину в Україні: оптимістичний — повний локдаун введуть 20-25 грудень; песимістичний — тотальний карантин почнеться 10-15 грудня. Жорсткі обмеження планують ввести на кілька тижнів, але чіткої вказівки термінів поки немає.

Заступник глави Офісу президента Кирило Тимошенко підтвердив, що в Україні дійсно можуть ввести повний локдаун. Він нагадав, що введення карантину вихідного дня наразі є єдиним шансом, щоб уникнути тотального карантину.

При цьому Тимошенко додав, що варіант “новорічного локдауна” розглядається у всіх країнах Європи, але говорити про його введення в Україні поки рано.

“Зараз ситуація дійсно критична.

Ми повертаємося до того, звідки ми починали. Якщо ми не будемо дотримуватися карантину вихідного дня і усіх правил, ми дійсно можемо повернутися до локдауну. Ми хочемо припинити зростання кількості захворювань кожен день, стабілізувати ситуацію, якщо вдасться, то знизити кількість захворювань. Поки ми стабілізуємо ситуацію — йде карантин вихідного дня “, — пояснив Тимошенко позицію ОПУ.

Степанов в свою чергу заявив, що МОЗ вимагатиме ввести повний локдаун, коли щодня в Україні фіксуватимуть по 30 тисяч нових хворих.

“Якщо буде загроза повного локдауну медичної системи, ми будемо наполягати на тому, що треба вводити більш жорсткий карантин. Для нас головне — це кількість людей, які госпіталізуються. Якщо говорити про відсоток хворих, що потрапляють до лікарні, я думаю, що це вже близько більше 30 тисяч на добу в певному періоді. Тоді це може викликати серйозні проблеми по навантаженню на медичну систему “, — підкреслив він.

Важливо відзначити, що раніше Степанов пояснював, що з точки зору епідеміології, найкращим варіантом для запобігання поширенню коронавіруса в Україні було б введення тритижневого локдауну. Але ввести повний локдаун, за словами глави МОЗ, українська влада поки не може, так як це призведе до незворотних економічних наслідків.