Газорозподільна компанія «Нафтогаз України» підтвердила готовність поставляти газ домогосподарствам по 6,99 гривень за кубометр в рамках тарифного плану «Місячний». Він буде діяти на час карантину або опалювального сезону, повідомили в компанії.

Цю ціну встановив Кабінет міністрів, як тимчасовий захід на тлі протестів проти підвищення тарифів. Для клієнтів, які оформили тарифний план «Річний», ціна залишиться незмінною і складе 4,73, 5,24 або 6,45 гривень за кубометр відповідно до умов договору.

Уряд був змушений перейти до державного регулювання тарифів на газ для населення, так як газорозподільні компанії блокують створення ринку газу та завищують тарифи, вважає глава правління НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв.

«Розуміємо, що введенням регульованих цін на газ уряд зробив вимушений крок, викликаний потужною протидією приватних постачальників розвитку ринку газу і переходу споживачів до нових постачальників газу. Щодня ми отримуємо скарги від споживачів, які не можуть знайти свій ЕІС-код, яким загрожують нарахувати вигадані борги за “температурні” коефіцієнти або відрізати газ нібито за неправильно оформлені документи », – цитує Коболєва прес-служба «Нафтогазу».

Відзначимо, що як пише видання “Страна”, газові протести вчора вийшли на державний рівень. Спікер парламенту Дмитро Разумков в терміновому порядку зібрав нараду керівництва Верховної Ради і лідерів фракції за участю прем’єра, на якому представники законодавчого органу виступили в ролі протестуючих проти тарифної політики влади. Однак це не дуже допомогло: Денис Шмигаль анонсував вирішення питання, яке нікого не задовольнило.

Пропозиція уряду – фіксація ціни газу на 6,99 за кубометр. Це ще без накруток за доставку. І, за великим рахунком, це не набагато менше, ніж платить більшість громадян сьогодні. А також істотно дорожче, ніж пропонував міністр енергетики Юрій Вітренко (за його проектом газовий тариф повинен був опуститися до 5,36).

При цьому Шмигаль відмовився від пропозиції спікера ввести знижений тариф заднім числом з 1 січня, так що навіть скромна пропозиція, озвучена прем’єром, буде діяти тільки з 1 лютого. А значить, платіжки на початку лютого прийдуть по високим січневим розцінкам.