Екс-виконавчий директор НАК “Нафтогаз України” Юрій Вітренко, який зі скандалом покинув свою посаду, подав до суду на НАК, вимагаючи виплатити йому 94 мільйонів.
Сума претензій стала відома з позовної заяви Вітренко, яку опублікував Obozrevatel.
Юрій Вітренко подав позов до Печерського суду Києва з вимогою до компанії виплатити йому 94 мільйони гривень премії за перемогу в Стокгольмському арбітражі над російським “Газпромом”. Відповідний позов був поданий в лютому, проте сума претензій стала відома лише зараз.
Топ-менеджерам “Нафтогазу”, які привели національну компанію до багатомільярдних збитків, прописали в контрактах виплату премій в розмірі 1% від 2,9 млрд доларів – суми виграшу в суперечці з “Газпромом”.
Частина суми була виплачена Вітренко, проте “Нафтогаз” прострочив шість квартальних платежів. Вони-то і склали близько 3,9 млн доларів або 94 млн гривень за курсом НБУ на момент подачі позову.
Зазначимо, що українці категорично проти того, щоб віддавати державні кошти, причому в таких великих сумах ексменеджерам або будь-яким іншим представникам менеджменту “Нафтогазу”. Вони закликають чим пошвидше встановити заробітні плати в розумних межах і притягнути до відповідальності всіх, хто за це відповідальний. Українці також впевнені, що президент Зеленський зважиться на правильний крок.
Зауважимо, що саме Вітренко займався викриттям більшості скандалів, пов’язаних із керівництвом “Нафтогазу” та особисто Андрієм Коболєвим.
Так, за його словами, за 9 місяців 2020 року НАК “Нафтогаз України” отримав 18,7 мільярда гривень збитку, в той час як за аналогічний період минулого року “Нафтогаз” отримав прибуток у розмірі 19,9 мільярда гривень.
Про це написав колишній топменеджер “Нафтогазу” Юрій Вітренко на своїй сторінці у Facebook.
“Про такі дані зі звітності Нафтогазу як окремої юридичної особи мене неофіційно повідомили мої джерела. Тепер хочется почути офіційну інформацію від Нафтогазу та від уряду. Також хотілось би побачити і консолідовану звітність групи Нафтогазу”, – написав Вітренко.
“Пояснюючи збитки за перше півріччя, керівництво Нафтогазу ставило у приклад Shell, у якого теж за цей період був збиток. Мовляв, ці збитки – не наслідок неефективного менеджменту, а наслідок зниження цін на газ і нафту, від якого страждають всі нафтогазові компанії”, – додав він, уточнивши, що за 9 місяців прибуток Shell становив 489 млн доларів.
18,7 млрд грн – збиток Нафтогазу за 9 місяців 2020 року, хоча за той же період 2019року Нафтогаз мав прибуток у розмірі…
Опубліковано Юрій Вітренко – Yuriy Vitrenko Середа, 11 листопада 2020 р.
Також Вітренко зазначив, що ціна на газ на оптовому ринку України вища, ніж в Європі.
“…Нафтогаз ще й досі не опублікував і не прокоментував свою фінансову звітність за 9 місяців… Це чергове підтвердження того, що Нафтогаз декларує прозорість, а на практиці ми бачимо протилежні речі. А Наглядова рада традиційно закриває на це очі”, – заявив Вітренко.