Провести 28 березня місцеві вибори в окремих громадах на Донбасі неможливо через загрозу безпеки громадян у зв’язку зі збройною агресією Російської Федерації. Таку заяву в суботу, 16 січня, зробила Центральна виборча комісія, посилаючись на роз’яснення Донецької і Луганської облдержадміністрацій.

Про це повідомляє прес-служба Центральної виборчої комісії України (ЦВК).

У ЦВК розглянули висновки від військово-цивільних адміністрацій в Донецькій і Луганській областях, а також від управлінь СБУ та командування операції Об’єднаних сил.

У листах від відомств сказано, що в прифронтових частинах Донецької та Луганської областей неможливо гарантувати безпеку виборців через постійні обстріли.

Крім цього, в цих регіонах більше висока терористична загроза, ніж в інших частинах України.

“З огляду на висновки командування ООС, ГУ СБУ в Донецькій і Луганській областях і в зв’язку з збройною агресією Російської Федерації проти України на окремих територіях Донецької та Луганської областей неможливо забезпечити належну безпеку громадян і уникнути терористичної загрози під час організації та проведення перших місцевих виборів 28 березня 2021 року “, – заявили в ЦВК.

Раніше глава делегації України в ТКГ Леонід Кравчук заявив, що в підготовленому українською стороною “Плані спільних кроків” йдеться про повне припинення конфлікту на Донбасі і демілітаризації окремих районів Донецької та Луганської областей вже на початку 2021 року. Він зазначав, що це необхідно для створення відповідних умов і проведення там місцевих виборів 31 березня 2021 року.