Леонід Кравчук – перший президент незалежної України, а також людина, що мала на меті й надалі розбудовувати нашу державу. Саме тому, він не припиняв участі у політичному житті країни, навіть залишивши таку важливу посаду. А згодом Володимир Зеленський поручив йому важливу місію – повернути Донбас в склад України, очоливши ТКГ. Ця людина має чимало важливих обов’язків, а тому його тимчасова відсутність помітна відразу.

Для керівника української делегації у Тристоронній контактній групі по Донбасу Леоніда Кравчука нещодавно провели важливу операцію. Зараз він переживає складний період реабілітації.

Через ще є ймовірність того, що перший президент України не братиме участі у засіданнях ТКГ до кінця 2021 року. Про це в ефірі одного з українських телеканалів 30 серпня сказав Олексій Арестович.

Речник української делегації у Тристоронній контактній групі по Донбасу Олексій Арестович повідомив, що глава делегації Леонід Кравчук перебуває “у складному періоді реабілітації”.

Людині 87 рік, а операція на серці – це завжди дуже складно,– зазначив Арестович.

З його слів стало відомо, що деякий час керувати українською делегацією буде віцепрем’єр Олексій Резніков – “мабуть, це буде навіть до листопада – грудня, як я розумію”.

Зазначимо, що про операцію на серці для Леоніда Кравчука стало відомо наприкінці червня. Подробиць щодо цього практично немає, адже родина першого президента просила не коментувати “нічого, крім самого факту”.

Леонід Макарович Кравчук – перший президент незалежної України у 1991 – 1994 роках.

Нагадаємо, головою української делегації у Тристоронній контактній групі з врегулювання російсько-українського конфлікту на Донбасі Кравчук став у липні 2020 року – на громадських засадах.

Нещодавно відбулось засідання ТКГ, де на чолі української делегації став Олексій Рєзніков. Потреба є тимчасовою, адже всі сподіваються, що Кравчук найближчим часом повернеться до роботи.

Як повідомляється, якихось критично важливих домовленостей на Тристоронній контактній групі з врегулювання ситуації на Донбасі цього дня досягнуто не було. Цікавою, утім, була спроба росіян замаскувати “представницю ДНР”, перекинувши її з однієї підгрупи до іншої.

Олексій Резніков нагадав російській делегації, що група тристороння (іноді навіть таке доводиться нагадувати) – у її складі представники ОБСЄ, України та Росії.

Це пов’язано з тим, що росіяни вперто намагаються змусити українців напряму говорити з окупаційними адміністраціями захопленої Росією частини Донбасу.

Відповідно, український віцепрем’єр зацитував канцлерку Німеччини Ангелу Меркель, яка під час пресконференції в Києві прямо вказала, що стороною конфлікту з Україною є Росія.

Загалом за підсумками засідання Тристоронньої контактної групи українська делегація закликала Росію:

– Прискорити підготовку до проведення наступного етапу взаємного звільнення утримуваних осіб.
– Розблокувати нарешті роботу КПВВ із російської сторони.
– Забезпечити суворе дотримання режиму припинення вогню.
– Реалізувати розмінування раніше визначених 19 ділянок на лінії розмежування.