Верховна Рада може оголосити самопроголошеного президента Білорусі загрозою міжнародній безпеці. Відповідну постанову зареєстрували у парламенті та передали на розгляд профільному комітету.

Про це свідчать дані на сайті парламенту.

У документі є заклик до світових лідерів визнати режим білоруського диктатора таким, що загрожує міжнародній безпеці. Таке звернення планують надіслати до ООН, Єврокомісії, ПАРЄ, ОБСЄ та НАТО.

“Верховна рада засуджує дії влади республіки Білорусь щодо примусової посадки літака компанії Ryanair та затримання опозиціонера Романа Протасевича”, – вказано у документі.

Нардепи закликають світову спільноту засудити дії білоруської влади та “визнати режим Лукашенка у республіці Білорусь таким, що становить загрозу міжнародній безпеці”.

“Сприяти невідкладному проведенню міжнародного розслідування інциденту щодо примусової посадки пасажирського літака компанії Ryanair 23 травня 2021 року у Мінську; висловити вимоги до влади республіки Білорусь щодо припинення незаконного переслідування опозиції, журналістів, негайного звільнення Романа Протасевича та інших політичних в’язнів”, – сказано у тексті постанови.

Нардепи також пропонують посилити тиск на Білорусь, у тому числі шляхом запровадження санкцій проти діячів режиму Лукашенка.

Зазначимо, що раніше позицію щодо затримання Романа Протасевича та вимушеної посадки літака Ryanair висловило МЗС України. Офіційний Київ вимагає, аби Білорусь негайно звільнила Протасевича. Інцидент назвали наступом на свободу слова. Також Україна припинила авіасполучення з Білоруссю.

Нагадаємо, що літак з Романом Протасевичем вимушено посадили 23 травня у Мінську. Лайнер, який летів з Афін до Вільнюса, начебто замінували – за повідомленням білоруських диспетчерів. Романа Протасевича та його дівчину Софію Сапігу затримали.