Президент Росії Володимир Путін буде готувати Олександра Лукашенка до передачі влади.

Про це повідомляє Bloomberg з посиланням на п’ять близьких до Кремля джерел.

Путін, який запрошує Лукашенко на переговори в Сочі в понеділок, переконаний, що демонстранти опозиції не скинуть білоруського президента, заявили п’ять близьких до Кремля людей, які попросили не називати їх імені, обговорюючи внутрішню політику.

Це їх перша особиста зустріч з тих пір, як в Білорусі спалахнули щоденні протести з вимогою відставки Лукашенка після того, як він заявив про свою перемогу на виборах 9 серпня і продовження свого 26-річного правління. Демонстрації не збираються згасати, і Лукашенко не пішов на поступки.

«Білорусь має величезне значення», – сказав Михайло Виноградов, який очолює Фонд політики Санкт-Петербурга. «Путін не хоче опинитися на стороні, що програла».

За словами наближених до Кремля людей, російське керівництво спантеличено масштабами заворушень в Білорусі. Хоча Москва не довіряє Лукашенко, вона не може змиритися з приходом опозиції до влади за допомогою вуличних протестів і буде підтримувати його, заохочуючи кроки до можливої ​​наступності влади, заявили вони.

Європейський союз і США засудили репресії і відкинули результати виборів, але поки погрожували тільки санкціями.

Опозиція, що об’єдналася навколо Світлани Тіхановської, яка зараз перебуває у вигнанні в Литві, заявляє, що вона перемогла на виборах і хоче, щоб Лукашенко почав переговори про передачу влади.

Хоча Путін не довіряє Лукашенко, він не може змиритися з приходом опозиції до влади за допомогою вуличних протестів і буде підтримувати його, заохочуючи кроки до можливої ​​наступності влади.

Як повідомляє новинний сайт Tut.by, в неділю тисячі протестуючих опозиції вийшли на вулицю білоруської столиці Мінська та інших міст. Поліція і люди в масках рушили з метою затримати деяких демонстрантів. У суботу поліція затримала 114 осіб під час акцій протесту в п’яти регіонах, повідомляє державна служба новин Белта на своєму сайті.