Олександр Лукашенко, якого ЄС і США не визнають законно обраним президентом, назвав запуск Білоруської атомної електростанції історичною подією в житті республіки.

Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

“Все так буденно, ніби метро побудували. Історичний момент – країна стає ядерною державою”, – підкреслив Лукашенко.

Лукашенко бере участь церемонії підключення першого енергоблоку БілАЕС до об’єднаної енергосистеми країни.

Крім білоруських офіційних осіб, серед учасників заходу – державний секретар Союзної держави Григорій Рапота, генеральний директор “Росатому” Олексій Лихачов і посол Російської Федерації в Білорусі Дмитро Мезенцев.

Білорусь будує АЕС поруч з містом Островець в Гродненській області за російським проектом ВВЕР-1200.

Перший енергоблок білоруської атомної електростанції вийшов на потужність 400 МВт. Реактор першого енергоблоку працює на потужності 40%. Відповідно до програм випробувань потужність енергоблоку буде поетапно підвищуватися до проектної-1190 МВт. Введення в промислову експлуатацію першого енергоблоку планується в першому кварталі 2021 року.

Будівництво електростанції викликає різку критику екологічних активістів, велика частина території країни заражена радіоактивними викидами після катастрофи в Чорнобилі. Проти будівництва так само виступала Литва, електростанція розташована приблизно в 50 кілометрах від столиці країни Вільнюса.

Самі ж журналісти БелТА називають цю подію такою, що “з запуском АЕС Білорусь вступає в світовій клуб країн, що використовують атомну енергію в мирних цілях. Проект внесе істотний внесок в зміцнення енергетичної незалежності. Білорусь отримає стабільне, екологічно чисте джерело енергії, який дозволить забезпечити близько третини внутрішніх потреб в електроенергії “.