Зміни в Кабінеті Міністрів мали відбутися набагато раніше. “Урядопад” насувався ще з літа. До 2022 року, анонсують у “Слузі народу”, ще двох міністрів планують звільнити.

В середу, 3 листопада Рада звільнила ще чотирьох міністрів. Як відомо, Олексію Любченку пророкували кар’єру Дениса Шмигаля, але прем’єрські амбіції зіграли з міністром економіки злий жарт. Саме через це в нього зіпсувалися стосунки з головою Кабінету Міністрів, – повідомляє 24 канал.

Відзначимо, в день звільнення Національне антикорупційне бюро розслідувань наскочило з обшуками до Міністра економіки-першого віце-прем’єр-міністра. Оскільки ходили чутки, що він закрався і причетний до корупційних схем.

За словами одного зі “Слуг”, Любченко, перебуваючи на посаді голови Державної податкової служби (квітень 2020 – травень 2021), покривав проведення так званих “скруток”, коли одним компаніям повертали сплачене іншими компаніями ПДВ без достатніх для цього підстав.

Через це, як переконує співрозмовник, держбюджет щомісяця втрачав від 2,6 млрд грн до 3,5 млрд грн. Ці слова частково підтверджує звіт Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради з питань розслідування оприлюднених у ЗМІ фактів можливих корупційних дій посадових осіб.

Нагадаємо, раніше була заступницею голови Чернігівської ОДА, потім – міністра економіки. Тепер заступниця голови Офісу Президента Юлія Свириденко стала наступницею Олексія Любченка.

Також, як повідомлялось раніше, депутати були незадоволені міністром оборони Андрієм Тараном давно. Але його звільнення також відтермінували, зокрема поїздка з Володимиром Зеленським в США, парад до Дня незалежності. Таран також не уникнув кадрових змін цього тижня.

Також Олексія Резнікова звільнили з посади міністра реінтеграції тимчасово окупованих територій. Однак, наступного дня призначили міністром оборони.

М’якою силою повертатиме жителів тимчасово окупованих територій нова міністерка з реінтеграції Ірина Верещук. Вона планує зосередитися на гуманітарних питаннях і пошуку грошей на проєкти, які потрібні для Донбасу.

Парламент звільнив також віцепрем’єр-міністра – міністра з питань стратегічних галузей промисловості України Олега Уруського.

Як відзначив народний депутат від “Слуги народу” Данило Гетманцев: “Міністерство займається розвитком стратегічної промисловості. Ми не бачимо великого поступу в цьому напрямі”.

Тепер виправлятиме ситуацію колишній директор аеропорту “Бориспіль” і керівник митниці Павло Рябікін. “Пріоритетом для мене буде максимальне забезпечення державним замовленням саме вітчизняних виробників незалежно від форми власності”, – сказав він.

Міністра екології Романа Абрамовського також звільнили.