Процес передачі з непідконтрольною Києву території полонених українців народному депутату, голові фракції “Опозиційна платформа – За життя” Віктору Медведчуку вже зупинений.

Про це повідомив глава української делегації в Тристоронньої контактній групі (ТКГ) Леонід Кравчук в ефірі програми “Дійові особи” на “5 каналі”.

Кравчук зазначив, що таким питанням не може займатися “приватна особа” в обхід держави, тим більше – за підтримки Росії.

“Це питання вже зупинилося, і дуже просто: той літак, який повинен був привезти людей, не вилетів. Не тому, що немає палива або ще чогось. Виникає просте питання: хто летить в літаку? Ці люди мають паспорти? Вони внесені до відповідного реєстру? Це ж не просто подорож на конях – це дуже далека, причому міждержавна дорога. Спочатку вони летять з Донецька до Ростова-на-Дону, потім з Ростова-на-Дону в Мінськ, а потім з Мінська в Україну. Це вже нездійсненне питання. Літак цього зробити не може “, – сказав Кравчук.

При цьому він не пояснив яким чином обмін полоненими зупинений. Раніше ходили чутки, що українська влада відмовилася давати дозвіл на виліт літака Медведчука.

Кравчук також знову додав, що питання повернення громадян належить до компетенції держави, а ніяк не приватної особи, нехай навіть і парламентарія.

“Я не знаю, можливо, крім української держави, є ще якась маленька, (окрема) держава Медведчука. Не може приватна особа займатися питаннями такого масштабу без держави. А якщо вона береться за це або це підтримується Росією, це означає тільки одне : зробити навколо конкретної людини піар для того, щоб підняти його авторитет “, – пояснив він.

У свою чергу, представник Донецької і Луганської областей від України в ТКГ Сергій Гармаш заявив, що в четвер, 21 січня, на ТКГ “питання обміну полоненими взагалі не піднімали”.

Представники невизнаних так званих ЛНР і ДНР Владислав Дейнего і Наталія Никанорова ще 16 січня, заявили про свою готовність передати Україні групу утримуваних осіб. Однак вони поставили умову: посередником для такої односторонньої передачі повинен бути тільки Медведчук. Київ відповів на цю пропозицію негативно.

Однак, 20 січня, омбудсмен Людмила Денисова заявила, що з території ОРДЛО передадуть Україні в односторонньому порядку 9 осіб “найближчими днями”.

Відзначимо, 16 січня бойовики заявили, що за участю кума президента РФ Володимира Путіна Віктора Медведчука в односторонньому порядку повернуть на підконтрольну Україні територію деяких полонених. В Офісі президента назвали цю заяву спробою тиску і спробою Росії ухилитися від виконання своїх зобов’язань.

У МЗС України ініціативу бойовиків розцінили як удар по Нормандського формату.