На засіданні Ради національної безпеки і оборони України було ухвалено рішення про санкції щодо нардепа від “Опозиційною платформи – За життя” Віктора Медведчука та інших.

Про це заявив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.

“Щойно завершилося засідання РНБО, на якому ухвалили рішення про відповідні санкції щодо пана Медведчука, Оксани Марченко і ще декількох людей, пов’язаних з холдингом Медведчука”, – сказав глава МВС.

Одне з рішень РНБО прийняте сьогодні – про введення санкцій проти 19 юридичних осіб та 8 фізичних осіб, серед яких виявилися дружина Медведчука Оксана Марченко та цивільна дружина Козака Наталя Лавренюк. Джерела ZN.UA в РНБО повідомили про те, що санкції проти них, в першу чергу ввели через те, що ті є власницями Новошахтинського нафтопереробного заводу в Ростовській області.

Так, Марченко володіє 75% заводу, а Лавренюк – 25%. Зазначений завод забезпечує нафтопродуктами “ДНР” і “ЛНР”. При цьому санкції проти Лавренюк могли ввести і як проти іноземного особи, адже у неї є паспорт РФ.

“Те, що стосується громадян, щодо яких застосовані санкції… це пані Марченко, громадянка України, це пан Медведчук, громадянин України”, – заявив Данілов на брифінгу.

Він зазначив, що санкції вводяться на все майно, яке належить Медведчуку.

“СБУ веде сьогодні кримінальне провадження за статтею фінансування тероризму. Відповідно до цієї статті до пані Марченко і пана Медведчука застосовані санкції”, – зазначив Данилов.

Санкції вводяться на три роки.

Окрім того, частина активів 1+1 арештовані. Данілов зазначив, що арешт накладається на частину активів каналу “1+1”, які належать Марченко. При цьому канал продовжить свою роботу.

“1 + 1 буде працювати. Там частина. Накладається арешт. Вони не мають права його продавати, користуватися, закладати”, – заявив він.

Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.