Колишній міністр екології Лівану, а нині голова партії “Аль Таухід Аль Арабі” Віам Ваххаб порівняв українок і росіянок із жінками легкої поведінки. За це чиновника розкритикували громадяни його країни, а в Україні зажадали публічних вибачень.

Образливі висловлювання з вуст політика прозвучали в прямому ефірі ліванського телебачення, згодом відео в Twitter поширили обурені користувачі мережі. Водночас у партії спробували виправдатися за слова свого лідера, передає місце видання.

Зокрема, Ваххаб виступив у ранковому шоу на каналі “Аль Жадід”. Під час обговорення політичної ситуації в Лівані жінок із Росії та України він порівняв із повіями.

За його словами, якось він запитав президента Мішеля Ауна про природу Лівану як країни і додав: “Я сказав йому, якщо ми є країною проституції, дозвольте нам ввести 10 тисяч російських або українських жінок”.

Він зазначив, що у відповідь на це Аун “засміявся”. Після ефіру на Ваххаба посипалася хвиля засудження в соціальних мережах.

Зі свого боку партія “Аль Таухід Аль Арабі” відреагувала на полеміку, викликану заявами свого лідера, і заявила, що його неправильно зрозуміли.

“У російсько-українському питанні Віам Ваххаб мав на увазі красу жінок із Росії та України, а не щось ще. Ми цінуємо боротьбу російських жінок протягом усієї історії перед обличчям нацистської окупації, що призвела до воєн, які Росія вела в Сирії і в світовому масштабі”, – виправдалися в політсилі.

Там додали, що українки і росіянки – “першокласні жінки, оскільки вони заслуговують нашого захоплення і любові, і вони обіймали вищі посади в державних установах, армії та суспільстві”.

Проте посольство України в Ліванській Республіці засудило висловлювання Ваххаба і приниження ним гідності українок. Дипломати звернулися до ліванського ексміністра з вимогою публічного вибачення перед громадянами України. Відповідний лист було опубліковано на Facebook-сторінці дипустанови.

“Посольство України в Ліванській Республіці рішуче засуджує образливі висловлювання та приниженя гідності громадян України головою партії “Аль Таухід Аль Арабі” паном Віамом Вахабом на телеканалі “Аль Жадід” та звертається з вимогою публічного вибачення перед громадянами Україн, – йдеться у заяві.

Як повідомлялося раніше, ексмер Києва Леонід Черновецький заявив, що в 1990-х роках він одного разу оплатив повій для вищого керівництва країни. За його словами, такими послугами за його рахунок скористалися тодішні президент, глава МВС, нардепи.

“Знаю тих, хто на вокзалі блукає, але вони цих не хочуть, їм потрібні порядні дівчатка”, – так нібито говорив чиновник.

За словами Черновецького, заступник міністра не знав, що йому робити, а сам він був знайомий із однією колишньою повією – разом із нею він ходив до церкви. Тому колишній міський голова столиці, який тоді був банкіром, вирішив зателефонувати їй.

Жінка погодилася йому допомогти, відправила до президента та його компанії “порядних жінок” і сама поїхала з ними. Наступного дня вона прийшла до Черновецького і зажадала, щоб він доплатив їй “за кожну з дівчаток” по дві тисячі доларів, інакше її “не поважатимуть”.