Головного ядерника країни знайшли мертвим в своєму кабінеті.

Голови Державної інспекції ядерного регулювання України Сергія Божка знайшли сьогодні, 6 лютого, мертвим в своєму кабінеті.

Про це повідомила прес-служба відомства, передає Корупція. інфо

«Він мав мужність брати на себе відповідальність за прийняття важливих рішень, відстоював інтереси країни на міжнародному рівні, користувався авторитетом у МАГАТЕ та інших міжнародних організаціях з питань ядерної та радіаційної безпеки», – йдеться в офіційному некролозі.

Сергій Божко народився 26 жовтня 1958 року в Києві. У 1982 році закінчив Київський політехнічний інститут за спеціальністю теплові електричні станції.

З 1982 по 1993 роки працював в Київському науково-дослідному і проектно-конструкторському інституті «Енергопроект». Брав участь в проектуванні АЕС «Пакш» (Угорщина), Хмельницькій, Рівненській АЕС (Україна), Балаковської АЕС (РФ), АЕС «Белене» (Болгарія).З 1993 року працював в органі державного регулювання ядерної та радіаційної безпеки на різних посадах. З 2005 по 2011 роки обіймав посаду заступника Голови Державного комітету ядерного регулювання України.

Основна сфера відповідальності – державне регулювання безпеки ядерних установок.

Він займався створенням системи регулювання ядерної та радіаційної безпеки в незалежній Україні, зокрема, брав участь в розробці ядерної законодавства України, створення систем ліцензування ядерних установок, інспекційної діяльності з ядерної та радіаційної безпеки.

Божко займався також розробкою міжнародних документів з безпеки ядерних установок, постійно брав участь в міжнародних заходах з питань ядерної та радіаційної безпеки.

З 2011 року працював в ДП «Національна атомна енергогенеруюча компанія« Енергоатом »на посаді директора з ядерної та радіаційної безпеки.

Займався питаннями поводження з ядерним паливом, аналізом безпеки енергоблоків АЕС України, зверненням з радіоактивними відходами та радіаційним захистом.

Головою Державної інспекції ядерного регулювання України був призначений в 2014 році.

У 2016 році президент нагородив його відзнакою і ювілейною медаллю «25 років незалежності» за значні особисті заслуги у становленні незалежної України.