Секретар Ради національної безпеки та оборони Олексій Данілов застерігає нас. І говорить про можливе погіршення безпекової та міграційної ситуації в Україні у зв’язку з подіями в Афганістані.

За його словами, це стосується не лише України, а й Центральної Азії.

– Оскільки світ є досить глобалізованим, все це матиме вплив безпосередньо і на безпекову та міграційну ситуацію в Україні. Не будемо забувати давно відточені прийоми Росії та Білорусі, які вже неодноразово демонстрували спроможність погіршувати чи впливати негативним чином на безпекову чи міграційну ситуацію в країнах-партнерах, зокрема в ЄС, – наголосив Данілов.

Він до того ж зауважив, що українські експерти знали, та повідомляли про такий сценарій розвитку подій, саме тому досить незрозуміло, чому це стало такою несподіванкою для всього цивілізованого світу.

У МЗС же заявили, що жодної прямої загрози життю та безпеці українців в Афганістані не бачать, тривають переговори про можливий шлях евакуації.

За останніми даними, 153 українці просили про допомогу та повернення додому. Серед них – громадяни України афганського походження, які відвідували родичів, бізнесмени та інші.