Глава держави Володимир Зеленський підписав концепцію національної системи стійкості, яку хочуть реалізувати у період із 2021 по 2025 рік. Про це йдеться в указі глави держави.

Указ №479/2021 від 27 вересня, опублікований на сайті глави держави, набирає чинності з дня його опублікування.

Мета концепції – визначити основні принципи, напрями, механізми та строки запровадження. Також затверджується Концепція забезпечення національної системи стійкості.

“Увести в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 20 серпня 2021 року “Про запровадження національної системи стійкості”, – йдеться в повідомленні.

Як зазначено у документі, концепція забезпечення національної системи стійкості визначає мету, основні принципи, напрями, механізми і строки запровадження та функціонування національної системи стійкості, спрямованої на забезпечення здатності держави і суспільства своєчасно ідентифікувати загрози, виявляти вразливості та оцінювати ризики національній безпеці, запобігати або мінімізувати їх негативні впливи, ефективно реагувати та швидко і повномасштабно відновлюватися після виникнення загроз або настання надзвичайних та кризових ситуацій усіх видів, включаючи загрози гібридного типу, але не обмежуючись ними.

Формування такої системи має передбачати узгоджене функціонування та взаємодію органів державної влади та органів місцевого самоврядування, наявних і створюваних загальнодержавних систем, визначення механізму координації такої діяльності, чіткий розподіл повноважень та відповідальності, формування планів узгоджених дій в умовах запобігання, реагування та подолання наслідків дії загроз і кризових ситуацій.