У п’ятницю, 9 квітня, відбудеться чергове засідання Ради національної безпеки і оборони.

Як пише видання ZN.UA, РНБО продовжить запровадження санкцій проти осіб, визнаних контрабандистами за результатами проведеного спецслужбами дослідження, доповнивши прийнятий минулого тижня список.

“Також санкції РНБО варто приготуватися бенефіціарам конвертаційних центрів. За оцінками експертів Інституту соціально-економічної трансформації річний обсяг коштів, які проходять через так звані “конверти” становить близько 60 млрд грн, а державний бюджет щорічно внаслідок їх роботи втрачає не менше 18 млрд грн”, – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що в Україні таких “конвертів” може налічуватися близько 600.

“Робота конвертаційних центрів неможлива без участі співробітників податкової служби і зазвичай, як і контрабанда, “контролюється” усіма витікаючими з Нацполіції в СБУ”, – йдеться в матеріалі.

Нагадаємо, РНБО на засіданні 2 квітня вперше в історії України ввела персональні санкції проти десяти контрабандистів, які, за даними спецслужб, є “лідерами” у цій галузі.

У своєму відеозверненні президент Володимир Зеленський розповів про санкції, при цьому не назвавши конкретних прізвищ.

“Сьогодні вперше в історії України впроваджені персональні санкції, зокрема заблоковані активи і майно осіб, яких за аналітичними даними апарату РНБО та за даними Служби безпеки України можна назвати топ-10 української контрабанди”, – зазначив Зеленський.

Після засідання РНБО 2 квітня Держмитниця відсторонила понад 100 своїх співробітників в різних регіонах.