Командувач Збройних сил Литви Вальдемарас Рупшис не виключає, що стратегічна поразка у війні в Україні тільки підживить реваншистські настрої у Росії, і за 5-10 років варто чекати нової війни.

Про це він розповів в інтерв’ю LRT.

Рупшис зазначив, що військові загрози майбутнього залежатимуть від того, які сили будуть при владі у Росії.

“На мою думку, якщо Росія не зміниться, вона залишиться загрозою для нас і для НАТО. На додачу, загроза може стати навіть більшою, і країни Альянсу повинні діяти передусім на стримування. Росію потрібно стримати від того, що вона зробила зараз – коли вирішила напасти на Україну”, – розповів він.

За його словами, спроможність Росії погрожувати буде залежати від багатьох факторів, у тому числі впливу санкцій, але теоретично за 5-10 років вона може відновити потугу після чималих втрат, яких вже зазнала в Україні.

На запитання про те, чому загроза Росії може стати навіть більшою, Рупшис сказав, що після триваючої війни в Україні варто чекати лише посилення реваншистських настроїв в РФ.

“Російський реваншизм нікуди не подівся. Не скажу, що Росія вже програла усі битви, але просто через те, що Україна вистояла – вони вже програли війну. Відступ від Києва чітко продемонстрував невдачу їхнього початкового наміру… Думаю, зараз у них вже мало сподівань розбити українську армію. У спорті друге місце – це дуже почесно, проте у війні почесним є лише перше місце”, – зауважив командувач.

Він додав, що повномасштабний відкритий напад Росії на Україну фундаментально змінив безпекову ситуацію у Європі, і НАТО прораховує можливі сценарії на найближче майбутнє і більш далеку перспективу, у тому числі – що і як буде відбуватись, якщо Росія наважиться на агресію проти країни-члена.

Раніше Рупшис розповідав про можливе навчання українських військових використовувати те озброєння, яке є в Литві.

“Для досягнення максимального ефекту ми найближчим часом організуємо військову підготовку українських воїнів тут, у Литві. Ми готові навчати їхніх інструкторів, щоб підготувати їх до роботи з технікою, яку ми самі керуємо”, – повідомив командувач Збройних сил Литви.