Рашисти хочуть прискорити проведення фейкового «референдуму» на Херсонщині, щоб оголосити про утворення там ще однієї «народної республіки». Нині окупанти активізували підготовку до відповідних заходів.

Про це в Телеграмі написала Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова.

“Дату імітації волевиявлення народу перенесли на 27 квітня. Після утворення так званої «ХНР» загарбники планують організувати примусову мобілізацію населення на війну з Україною”, – написала Денісова.

Водночас, за її словами, окупанти поставили за мету повністю припинити гуманітарну підтримку області з боку української влади.

“У селі Золота Балка Херсонської області представники російських окупаційних військ провели збори з місцевим населенням, де заявили про те, що «зелених коридорів» більше не буде, людям заборонили залишати населений пункт”, – повідомила Уповноважена ВР з прав людини.

Крім того, попередили, що у разі обстрілу їхніх позицій підрозділами Збройних Сил України російські загарбники почнуть обстріл населеного пункту. Окупанти продовжують обхід помешкань, проводять обшуки.

За час окупації регіону, за даними Національної поліції України, на Херсонщині були позбавлені волі та захоплені у заручники 76 громадян України. 36 людей вже звільнені.

Денісова наголосила, що ініціювання окупантом референдуму є грубим порушенням права вибору та брати участь в управлінні своєю державою, що встановлено Загальною декларацією прав людини 1948 року, Міжнародним пактом про громадянські і політичні права 1966 року, Протоколом № 1 Європейської Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року.

“Терор мирних жителів на окупованих територіях – це воєнний злочин, визначений Статутом Міжнародного військового трибуналу і Римським статутом Міжнародного кримінального суду, та порушення норм Женевської конвенції про захист цивільного населення під час війни. Звертаюсь до Комісії ООН з розслідування порушень прав людини під час військового вторгнення рф в Україну врахувати ці факти злочинів та порушень рф прав людини в Україні”, – написала Денісова.

Нагадаємо, окупанти на перші числа травня готують «референдум» на Херсонщині, проте область — українська і вона чекає на звільнення.