Наші статті
Подобається

Терміново: Один день існування міфічної “Новоросії” обходиться Кремлю $ 20 мільйонів

18/11/2014     Автор: Яна Романська
Терміново: Один день існування міфічної “Новоросії” обходиться Кремлю $ 20 мільйонів

Кожен день існування проекту "Новоросія" висмоктує з кишень організаторів близько $ 20 мільйонів.

Це випливає з кошторису, який потрапив до рук журналістів, йдеться в сюжеті ТСН.

Документ передали для публікації люди з оточення екс-нардепа Олега Царьова. Саме ця особа отримує і розподіляє кошти. До того ж, робить це так, що залишає чимало незадоволених.

На двадцяти одній сторінці викладено план знищення української держави. Дві третини займає кошторис запланованих заходів. Так звані "мирні мітинги" на сході України в них оцінені мінімум в $ 15 тисяч кожен. Це означає, що на одного учасника виділялося близько $ 75. Однак видавалося ледь 100-200 гривень.

"Ця сума просто дерибанилася, в першу чергу, самим Царьовим. За ці гроші він продовжує будувати собі розкішне життя", – розповів експерт зовнішньополітичних досліджень Сергій Пархоменко.

Він давно помітив невідповідність сум, які потрапляють до Царьову від кремлівських координаторів, і сум, які видають безпосередньо бойовикам з так званого "ополчення".

"Люди воюють за тисячу гривень. Хоча Царьов в Москві пояснював, що повинна бути тисяча доларів на день", – говорить експерт.

Порядок решти цифр також вражає. Зовнішня реклама "ДНР" та "ЛНР" потягнула на $ 500 тисяч. На створення інформаційних приводів для ЗМІ виділено $ 300 тисяч. Розробка ідеологічної основи для сепаратистів коштувала $ 25 тисяч. На військову форму і амуніцію для бойовиків Царьов просив по $ 1,5 тисячі за кожного.

Однак найбільш приголомшлива стаття витрат – це допомога сім'ям загиблих. Пархоменко запевняє, що керівникам утворень на території Донбасу вигідні смерті тих, хто повірив їх демагогії і взявся за зброю. Можливо, цим і пояснюються накази про безглузді і криваві штурми донецького аеропорту, в яких загинули вже сотні, якщо не тисячі бойовиків.

"Якщо бойовика вбивають – це додаткова можливість вкрасти ту суму, яка була прописана на забезпечення бойовиків. Керівникам" ДНР "та" ЛНР "вигідно, щоб більше бойовиків були вбиті на Донбасі", – вважає експерт.

Поки цей план втілюється в життя, сам Царьов оселився в престижному районі Москви, їздить на розкішному джипі Porsche і оплатив дітям навчання в Лондоні.

 

Читайте найсвіжіші новини Львова

 

за матеріалами ТСН