Із фрагментів запису розмови нардепа від “Слуги народу” Олега Семінського з обвинуваченим у його викраденні Андрієм Мельником, зробленого СБУ в жовтні 2020 року та опублікованого 15 квітня “Цензор.НЕТ”, стало відомо, чому Семінський вирішив, що місце у Верховній Раді йому вигідніше, ніж пост міністра енергетики.

“Я думаю, що мандат – краще, ніж ось це. Те, що їх зараз усіх збивати там будуть. Є справи важливіші у нас”, – сказав Семінський, обговорюючи з Мельником імовірність свого призначення у 2020 році на посаду глави Міністерства енергетики України

У цій розмові співрозмовники також обговорили зустріч із нардепами від “Опозиційної платформи – За життя” Віктором Медведчуком і Нестором Шуфричем, щоб вони взяли участь у розподілі частки ексміністра транспорту Миколи Рудьковського в компанії “Нафтогазвидобування”.

Семінський, з огляду на записи, опубліковані “Цензор.НЕТ”, просив Мельника дати необхідні йому свідчення в суді і пояснив, що суть його конфлікту з Рудьковським полягає в тому, що той не віддав йому 10% акцій “Нафтогазвидобування”, хоча зізнався, що не мав на них документів.

Нагадаємо, коментуючи кримінальну справу проти себе, ексміністр транспорту України Микола Рудьковський заявив, що це – пряме вимагання з боку Семінського частки в компанії “Нафтогазвидобування”. За словами Рудьковського, Семінський працював найманим директором “Нафтогазвидобування”, отримував високу зарплату, однак коли з’ясували, що неефективне управління привело компанію до великих збитків та боргів і що її необхідно продати, незадовго до угоди він зник.

25 лютого 2021 року СБУ заявила, що розкрила викрадення Семінського. У лютому 2012 року Семінський виїхав із роботи, потрапив у підлаштовану ДТП, після чого його викрали невідомі озброєні люди в масках. Визнананого судом зниклим безвісти Семінського звільнили у травні 2015 року. Ексглава “Нафтогазвидобування” неодноразово стверджував, що замовником його викрадення був Рудьковський.

3 березня Рудьковському вручили повідомлення про підозру у цьому кримінальному провадженні. Він звинувачує Семінського у вимаганні. Ексміністр транспорту заявив 10 березня, що Семінський “ніколи не був власником або акціонером “Нафтогазвидобування”, але постійно і протиправно вимагав частку” в компанії, погрожуючи заявити, що в його викраденні винен Рудьковський.

Кримінальна справа проти Рудьковського має всі ознаки замовної, а сам факт викрадення Семінського є невстановленим, вважає адвокат юридичної компанії “Катеринчук, Моор і партнери”, кандидат юридичних наук Микола Катеринчук.