Україна повинна вимагати від США статус союзника поза блоком НАТО, якщо вже членство в організації їй поки що не світить.

Про це заявив міжнародний експерт Тарас Семенюк в ефірі телеканалу «Україна 24».

«Нам варто, наприклад, вимагати та просити у США особливий статус союзника поза НАТО. Із запуском «Північного потоку-2» загроза нашій національній безпеці з боку Росії зростає. Наша труба – вже як використаний матеріал. Особливий статус союзника поза НАТО-це хороша альтернатива, поки що найкраща, за моєю оцінкою, яку можна Сполученим Штатам виставити і вести в цьому ключі переговори», – сказав він.

На думку експерта, президенту України Володимиру Зеленському варто підняти цю тему при візиті до Вашингтона і зустрічі з президентом США Байденом.

«Очевидно, що це не буде зроблено за один день, але покласти початок такій амбітній меті, я думаю, президент Зеленський міг би. Можливо, це та обговорюється, я не бачив документів підготовки до візиту. Сподіваюся, що таке питання буде піднято обов’язково», — сказав він.

Нагадаємо, 23 липня президент України Володимир Зеленський ввів у дію рішення Ради національної безпеки та оборони України «Про невідкладні заходи щодо поглиблення інтеграції України в Організацію Північноатлантичного договору», прийняте на засіданні РНБО в червні.