Білоруський диктатор Олександр Лукашенко заявив, що стягне на кордон із Україною «цілий контингент білоруської армії».

За його словами, це пов’язано з тим, що “українці почали стягувати війська”.

Лукашенко стверджує, що Білорусь та Росія нібито “давно оголосили” про плани провести спільні навчання на кордоні з Україною.

“Це ще для нас важливо, бо нам доведеться там розгорнути цілий контингент білоруської армії…Ми просто хочемо захистити наш південний кордон. А подібним політикам слід звернути увагу на концентрацію військ не лише на кордоні Латвії, Литви, Польщі, а й України. Не ми першими почали звертати увагу на південний наш кордон. Українці почали стягувати війська. Не розумію, навіщо”, – заявляє він.

До речі, 21 січня на тлі загрози вторгнення Росію в Україну до Білорусі на станцію розвантаження Брест-Південний прибув черговий ешелон із військовою технікою та особовим складом Збройних сил РФ.

Про це повідомили у Міноборони Білорусі.

У відомстві заявили, що військові “беруть участь у перевірці сил реагування Союзної держави в Білорусі”.

В свою чергу, головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний вважає, що українському військовому командуванню та владі слід враховувати можливості Росії збільшувати особовий склад війська проти України до майже мільйона солдатів. Він заявив, що Росія має всі можливості для цього. У випадку з Білоруссю ми вже це можемо спостерігати вже зараз. 

“Мені, як людині військовій, не подобається ця цифра у 100 тисяч. Повірте мені, що післязавтра ця цифра може становити 210 тисяч, а через тиждень — 780 тисяч, — Російська Федерація має для цього всі можливості. Давайте говорити про це прямо і відкрито: ми зараз маємо справу з армією Російської Федерації, яка сьогодні налічує майже мільйон військовослужбовців”, — заявив він.

Він також додав, що повідомив про цю загрозу військовому керівництву НАТО. В Альянсі, за його словами, усвідомлюють цю загрозу і погоджуються з такими оцінками.

Зазначимо, з останніх даних, джерело, поінформоване про американську та британську розвідки, підтвердило, що США мають подібні докази, як і у Великобританії щодо “змови Росії” встановити проросійського лідера в Україні.

Про це пише  CNN із посиланням на джерела і Білий дім.

“Так, ми бачили розвідувальні дані про те, що Росія шукає способи знизити витрати на тривалу затяжну війну (на сході України – ред.). Це включає такі способи як створення дружнього уряду та використання шпигунських агенцій для розхитування ситуації”, – сказало джерело.

Інше джерело повідомило, що США “мають таку ж інформацію”.

Прессекретар Ради національної безпеки США Емілі Хорн висловила солідарність з Україною, сказавши, що “змова” викликає “глибоке занепокоєння”.

“Український народ має суверенне право визначати своє майбутнє, і ми підтримуємо наших демократично обраних партнерів в Україні” – зазначила Хорн.

Білий дім повідомив, що президент Джо Байден провів зустріч зі своєю командою національної безпеки, щоб обговорити “продовження агресивних дій Росії щодо України”.

Президент був поінформований про стан військових операцій Росії на кордонах України та “обговорив як постійні зусилля щодо деескалації ситуації за допомогою дипломатії, так і спектр заходів стримування, які тісно координуються із союзниками та партнерами, включаючи поточні поставки безпекової допомоги Україні”.

“Президент Байден знову підтвердив, що в разі подальшого вторгнення Росії в Україну Сполучені Штати накладуть на Росію швидкі та тяжкі наслідки разом із союзниками та партнерами”, – йдеться в повідомленні Білого дому.