Пріоритетними темами під час зустрічі були економічні стосунки та широкий міжнародний порядок денний.

Канцлерка Ангела Меркель під час візиту до Москви заявила, що Крим – це Україна, а офіційний Берлін завжди буде підтримувати територіальну цілісність України. Із Путіним говорили також про “Північний потік-2”.

Меркель зробила останню спробу переконати Путіна припинити війну з Україною, адже її епоха в європейській політиці завершується. Але все марно – лише церемоніальні заяви про важливість збереження Мінського та Нормандського формату.

Пріоритетними темами були економічні стосунки та широкий міжнародний порядок денний – крім України – Афганістан, Лівія, Республіка Білорусь, Сирія.

Також Путін знову заявив про невиконання Україною Мінських угод і про посилення боїв на Донбасі, на що Меркель вказала на втрати української армії.

“Ми також говорили про ситуацію в Україні. Нормандський формат – це єдиний політичний майданчик, який ми маємо для обговорення спірних тем. Однак наразі тут є певний застій. І, на жаль, вздовж лінії розмежування гинуть українські військові”, – зазначила вона.

Окремо піднімалось питання транзиту газу через Україну після 2024 року, коли закінчить діяти діючий конракт і буде функціонувати “Північний потік-2”. Тут жодної конкретики.

“РФ готова після 2024 року здійснювати транзит газа через Україну. Об’єм та терміни контрактів залежатимуть від потреб ЄС”, – сказав Путін.

Також Меркель наголосила на необхідності звільнити російського опозиціонера Олексія Навального, якого Кремль ув’язнив, щоб ізолювати від політичного життя.