Міністр оборони США Ллойд Остін заявив, що США продовжать підтримку України.

“Ми надали деяку матеріальну підтримку Україні в минулому і ми сподіваємося продовжити її. Архітектура національної безпеки завжди буде пропонувати нашому президенту низку варіантів, зосереджених на використанні всіх елементів національної влади, які у нас є, коли ми розглядаємо варіанти, щоб представити президенту”, – сказав Остін на прес-конференції в Брюсселі в середу після відеоконференції Північноатлантичної ради за участю міністрів закордонних справ країн і міністрів оборони країн НАТО.

Він уточнив, що допомога США Україні містить нелетальні матеріали, деяку зброю та інструкторів.

“І ми сподіваємося продовжити те ж саме, залежно від їх потреб”, – додав Остін.

Міністр оборони наголосив, що територіальна цілісність України повинна поважатися.

“Щодо нарощування російських військ. Ми як і раніше стурбовані тим, що ми бачимо. Ми продовжуємо дуже уважно спостерігати за активністю там, ми продовжуємо проводити консультації з нашими партнерами. Як ви чули, я раніше сказав, що ми закликаємо Росію припинити її провокації і бути прозорішою щодо цієї недавньої діяльності”, – зазначив він.

Відмітимо, що усі члени НАТО стурбовані нарощуванням військової присутності РФ поблизу кордонів України і вимагають деескалації

Про це заявив державний секретар США Ентоні Блінкен на прес-конференції в Брюсселі в середу після відеоконференції Північноатлантичної ради за участю міністрів закордонних справ країн і міністрів оборони країн НАТО.

“Ми також провели деякий час сьогодні, обговорюючи глибоке занепокоєння, яке поділяють союзники, щодо Росії і її дій на кордонах України – найбільшу концентрацію військ там з 2014 року. Для мене було вражаюче, що на зустрічі Північноатлантичної ради – всі 30 з нас висловили стурбованість і прихильність побачити кроки Росії з деескалації напруженості, яку вона створює”, – сказав Блінкен.

Держсекретар також звернув увагу на тривалі атаки очолюваних Росією військ на лінії зіткнення на Сході України.

“Тим часом Україна продемонструвала, на мою думку, справжню стриманість перед обличчям російських провокацій. Ось чому ми зосереджені на цьому і чому Альянс стурбований і ми об’єднані у цій стурбованості”, – зазначив Блінкен.

Водночас він зазначив, що США надали перевагу стабільним і передбачуваним відносинам з Росією, проте для цього необхідні відкриті лінії комунікації, щоб бути дуже чіткими щодо домовленостей, політик, заперечень щодо дій Росії.