Верховний суд скасував пережеребкування партій на парламентських виборах. Таким чином, Центральній виборчій комісії не потрібно повторно визначати порядок партій у виборчих бюлетенях.

Про це повідомила прессекретар ЦВК Наталія Бернацька.

"Все ж таки є справедливість! Ми виграли Верховний! Виборам 21 липня бути! PS. Давно я так не хвилювалася"

Рішення суду є остаточним і оскарженню не підлягає. Також відомо, що прес-служба Касаційного адміністративного суду у коментарі підтвердила цю інформацію.

"Постанова про скасування судового рішення від 8 липня. Апеляційні скарги ЦВК, політичних партій "Слуга народу", "Сила і честь", "Опозиційний блок" – задовольнити. Рішення Шостого апеляційного адміністративного суду від 4 липня 2019 року скасоване".

Нагадаємо, 4 липня Шостий апеляційний адміністративний суд ухвалив рішення, що ЦВК має провести повторне жеребкування. 

Позов до суду подала 3 липня Аграрна партія України, де першим номером іде ректор Михайло Поплавський. Причина позову – було проведене перше жеребкування 21 партії, а згодом суд зобов'язав занести до бюлетеня і 22 партію – "Рух нових сил" Міхеіла Саакашвілі. Цю політсилу ЦВК вирішила вписати під №22.

У ЦВК заявили, що провести повторне жеребкування неможливо, адже партії в своїй агітації вже використовують порядковість номерів своїх партій, а друк нових бюлетенів здійснити просто не встигнуть. Низка українських політиків говорили про можливість зриву виборів через це.

Також, як відомо, раніше Партія "Слуга народу" подала в Касаційний суд апеляцію на рішення суду про повторне жеребкування для визначення порядкового номеру партій у виборчому бюлетені.

Про це повідомлялося на сторінці партії у Facebook.

У партії підкреслюють, що зміни номерів у списках можуть мати "вкрай негативні наслідки". Серед таких наслідків "Слуга народу" називає:

  • спотворення волі виборців, серед яких партії вже певний час поширюють матеріали передвиборної агітації із зазначенням номерів їх назв у виборчих бюлетенях;
  • неможливість передруку виборчих бюлетенів для голосування у багатомандатному виборчому окрузі та, відповідно, неможливість проведення голосування на позачергових виборах 21 липня;
  • безрезультатні та безповоротні витрати коштів держбюджету, коштів виборчих фондів політичних партій.