У Будапешті в п’ятницю ввечері кілька сотень людей вийшли на демонстрацію проти розповсюдження пропаганди у підконтрольних уряду Віктора Орбана ЗМІ.

Про це повідомляє портал 444.hu.

Акцію ініціював опозиційний депутат парламенту Акос Хадхазі.

“Хай живе угорська свобода! Слава Україні!” – привітав присутніх Хадхазі, який на початку демонстрації закликав до хвилини мовчання з нагоди річниці придушення революції 1956 року.

Згодом виступив історик Кріштіан Унгварі, який заявив, що громадське телебачення бреше про російсько-українську війну, а його очільники є не лише пропагандистами, а й прихильниками російської агресії, “військовими злочинцями другої руки”.

Хадхазі також заявив про необхідність проведення “гібридної революції” проти гібридного режиму.

“Якщо пропагандистська преса замовчує протести, їх слід організувати так, щоб проблеми стали очевидними для всіх. Саме в цьому суть страйків, саме в цьому суть громадянської непокори, і саме в цьому суть демонстрацій, які блокують рух транспорту”, – сказав він.

Як відомо, угорська влада послідовно виступає за припинення санкцій ЄС проти Росії, стверджуючи, що вони не працюють і лише шкодять угорцям.

Нещодавно Орбан заявив, що підтримка Європейським Союзом України шляхом санкцій і військової допомоги збільшує ризик поширення війни на територію блоку.

“Українці, які героїчно воюють, здатні протистояти Росії головним чином тому, що мають величезну підтримку з боку Європи. Однак Європа зараз підтримує Україну таким чином, що наш континент втягується у спіраль ескалації. З кожним днем зростає небезпека, що війна перекинеться на країни ЄС”, – вважає угорський прем’єр.

Ще угорський прем’єр висловив думку, що Євросоюз “некритично сприймає позиції США”, через що Штати є “одним із тих, хто виграв війну в Україні”, а також сподівається на якнайшвидший прихід до влади Дональда Трампа, бо він, вважає Орбан, поверне сильну американську владу.