У Верховній Раді вимагають, аби міністр внутрішніх справ Денис Монастирський особисто проконтролював розслідування смерті голови “Білоруського дому” в Україні Віталія Шишова. Припускають, що до цього можуть бути причетні білоруські спецслужби.

Відповідна заява з’явилася на Фейсбук сторінці Лізи Ясько-народної депутатки України від фракції “Слуга народу”. Далі передаємо дослівно.

Сьогодні зранку 3 серпня стало відомо про те, що зниклого напередодні голову Білоруського дому в Україні, громадянина Білорусі, Віталія Шишова знайшли повішеним в одному з київських парків, неподалік від місця його проживання.
Як повідомляє поліція Києва, за даним фактом наразі розпочали кримінальне провадження за статтею 115 ККУ (умисне вбивство). Перевіряються всі версії, в тому числі версію вбивства, замаскованого під суїцид.

Міжфракційне об’єднання “За демократичну Білорусь” закликає міністра внутрішніх справ Дениса Монастирського взяти розслідування смерті Віталія Шишова під особистий контроль, оскільки є обґрунтовані підозри вважати причетними до цього режим диктатора Лукашенка. Віталій Шишов міг бути вбитим білоруськими спецслужбами або найманцями за опозиційну діяльність.

27 липня представник ініціативи колишніх білоруських силовиків BYPOL Ігор Макар повідомляв, що Комітет державної безпеки Білорусі приступив до масштабної операції із затримання найвпливовіших прихильників опозиції за кордоном, в тому числі експертів та лідерів протестного руху. За його словами, операція під назвою “Трест” проходить відразу в декількох країнах, де проживають опозиціонери.
Просимо перевірити дану інформацію та причетність білоруських спецслужб до смерті голови Білоруського дому в Україні Віталія Шишова.

Як відомо, міжфракційне об’єднання “За демократичну Білорусь” створили у липні 2020 року. Його очолив нардеп Олексій Гончаренко. Учасники мали на меті допомогти Білорусі стати на шлях інтеграції з Євросоюзом та НАТО.

Лідер “Білоруського дому” в Україні 2 серпня, ймовірно, пішов на пробіжку у Святошинському районі. Після цього він зник.
3 серпня його знайшли повішеним у столичному парку. Поліція перевірятиме всі версії, відкрили справу стосовно умисного вбивства.

Соратники Шишова не вірять у його самогубство. Вони розповіли, що за активістом стежили відтоді, як той приїхав в Україну. В поліцію про стеження повідомляли.
До Шишова та його дівчини кілька разів підходили підозрілі особи та намагалися розпочати розмову.
До слова, в Україні Шишов жив з осені 2020 року. Він прибув сюди після того, як взяв участь у білоруських протестах.
У “Білоруському домі” активіст допомагав релокантам, організовував акції проти режиму Лукашенка, займався формуванням діаспори.