Анестезіолог обласної лікарні в Кропивницькому Євген Гримлюк, який вилікувався від коронавірусу, записав відеозвернення, де просить співгромадян дотримуватися карантинних обмежень.
Як відомо, Гримлюк – перший медик, який заразився коронавірусом в Україні.
“Я перший хворий медик, та на жаль не останній, але сьогодні мене вже виписали. Здав два тести з інтервалом в добу, які показали, що в моєму організмі коронавірусу немає і я безпечний не тільки для оточуючих, але і для пацієнтів, з якими я буду працювати.
Сьогодні у мене вихідний, а завтра я стаю до своїх службових обов’язків. Вас хочу попросити про одне – за можливості залишайтеся вдома і нікуди не виходьте без гострої потреби, у разі симптомів звертайтеся до сімейного лікаря і будьте здорові”, – сказав Гримлюк у зверненні.
Відзначимо, що не тільки медики в Україні відзначають виправданність карантинних заходів.
Зокрема, українські медики показали, як лікують коронавірус в Італії. Один з бригади 20-ти лікарів, які відправилися до італійської провінції Марке, розповів про допомогу українців у боротьбі з COVID-19.
За словами Юрія Сака, коли лікарі прилетіли в Італію, їх розділили на дві групи. Половина розташувалась у лікарні міста Пезаро. Це узбережжя Адріатичного моря. Інша група працює в місті Урбіно. Їх розділяють 100 км.
Обидва міста належать до провінції Марке. В ній – найбільша кількість хворих та померлих від COVID-19.
Пересуваються лікарі тільки в масках. На відстані 3-5 метрів один від одного.
Сак наголосив, що карантин в Україні виправданий. Каже, в Італії його запровадили з запізненням. І це призвело до швидкого поширення інфекції.
“Ми з собою привезли те, що нам виділило МВС. Виділило спецодяг, засоби особистого захисту. Це ми все приносимо з собою в лікарню. В лікарні ми перевдягаємось в окремому приміщенні в спецодяг лікарняний і зверху одягаємо наш спецодяг. Все, що робиться зараз з боку української влади, це досить суттєво і виправдано. Тому що ми бачимо тут в Італії, що ті заходи, які вони почали робити, на жаль, запізнені. Вони дали можливість дуже швидко розповсюдитись цьому вірусу. І на жаль, призвели до великих втрат”, – пояснив лікар.
Крім цього, Україна має перейняти досвід Італії щодо розподілу пацієнтів, які потрапляють до лікарні з підозрою на Covid-19.
Саме організація роботи з пацієнтами під час пандемії коронавірусу є важливою складовою, якої українським лікарям треба повчитися в італійських колег.
– Організація і розподілення пацієнтів – дуже важливі речі. Направити тих, кого можна транспортувати, до інших лікарень, а кого треба залишати на лікуванні тут, хто з Covid-19, хто з іншими захворюваннями, – каже український лікар в Італії Тарас Оранський.