Рада нацбезпеки та оборони 19 березня ввела чергову низку санкцій. Під них потрапили скандальні ексвисокопосадовці часів Януковича. Є ймовірність, що тепер боятись варто й олігархам.
Речник української делегації у Тристоронній контактній групі Олексій Арестович розповів 24 каналу про все детальніше.
Про санкції РНБО
Вишенькою на торті засідання РНБО, яке відбулось 19 березня, стало рішення про санкції проти президента-втікача Віктора Януковича, Миколи Азарова та інших його поплічників. Чи очікувано це та що буде далі?
Те, що відбувається – це системно та послідовно. Почалося все з закриття 3 телеканалів (які пов`язують з Віктором Медведчуком ). Це була перша інформаційна бомба.
Зараз ми працюємо не в режимі інформаційної бомби, а в режимі сталої системної політики. Вона полягає в тому, що, як сказав президент у своєму відеозверненні, Україні дає здачі. Він додав, що ми ізолюємо усіх, хто намагається загрожувати нашій незалежності.
Як би не намагалися політичні противники України казати, що це наступ на свободу слова чи інвестиційну привабливість України.
Нам докоряли, мовляв, санкції ввели, а доказів щодо телеканалів не було. Потім ті самі ж люди запитують, чому досі не введено. Користуючись нагодою, скажу – тому що має бути підстава.
РНБО – колективний відповідальний орган. Він діє послідовно, застосовуючи оперативні заходи, які здійснюють спецслужби, правоохоронні органи. Коли є достатньо інформації для того, щоб запровадити санкції – їх вводять.
Щодо інформування суспільства, то воно не може відбуватися в тому об’ємі, який є в РНБО. Річ у тім, що багато чого там відбувається таємно.
Олексій Данілов зазвичай наприкінці брифінгу каже, що журналісти можуть поставити свої запитання, а потім відповідає, що вже все сказав.
Дозвольте зазначити, що в РНБО представлене вище військово-політичне керівництво України. Зловживання унеможливлюються тим, що різні особи з різним політичним забарвленням приймають колективне рішення на користь України. Це працююча схема, орган – і добре, що він працює.
Все дуже просто. Засідання РНБО – це не серіал, він не має бути цікавим, медійним – він має бути ефективним щодо обмеження тих, хто загрожує національній безпеці України.
При попередниках позиви, які були підставою для міжнародних органів запровадити санкції на втікачів, були сформовані так, що зараз ці санкції знімають. Доступ до майна та вкрадених грошей повертається. Завжди казали: “А чому ж Україна не вводить?”. Ось, ввела.
Введення санкцій проти втікачів – це не маловажлива річ. Однак головне в сьогоднішньому рішенні РНБО – це прийняте рішення переглянути весь доступ до надр України, який не здійснювався за 30 років незалежності.
Хто і як “розбазарював” українські надра? Кому і як надавалися? Це новина №1. На мій погляд, вона сенсаційна.
Я не можу пригадати історичних прикладів, коли переглядалася вся політика надання доступу до національних багатств. Запущений механізм – це достатня сенсація.