О 09:00 на вулиці Грушевського під стінами Кабміну почалася акція протесту підприємців.
Вони вимагають завершення карантину з першого травня і дати можливість малому бізнесу “годувати свої сім’ї”. Люди приїхали на автомобілях і цим заблокували проїзд через вулицю Грушевського.
Приїхали евакуатори щоб евакуювати автомобілі, які заблокували проїжджу частину, через це між протестуючими і поліцією сталася словесна перепалка. Дуже багато поліції і Нацгвардії, вони оточили евакуатори і не підпускають до них протестуючих.
Протестуючі заявляють, що карантин повинен бути для всіх. “Епіцентр працює, Рошен, Макдоналдс працює, не працює тільки малий бізнес, якщо карантин то для всіх” – заявив Ельдар, власник мережі кав’ярень.
Пізніше учасники протесту почали звільняти одну смугу руху, щоб їх автомобілі не евакуювали, і емоційний фон спав.
Вулицю Грушевського практично розчистили, зараз повинні відновити рух автомобілів. Автомобілі не евакуйовували, протестуючі їх забрали самі.
Тим часом протестуючі-підприємці влаштували організований автопробіг до стін Кабміну. Окрім того, зафіксовані перші сутички. Як повідомляють джерела в ОП, Зеленському вже доповіли, він виступить із заявою, або ж особисто вийде до людей.
В свою чергу, журналістка Тетяна Даниленко, виданню Новое время заявила:
За квартал від мого будинку — невеличкий ринок. Протягом усього карантину там можна купити українські овочі, турецькі цитрусові, єгипетську молоду картоплю тощо. Продавці в масках та рукавичках, більшість відвідувачів — теж. Таких свіжих овочів-фруктів у жодному супермаркеті, звісно, не знайти.
Також поруч зі мною — квітковий магазин, який ні разу за карантин не зачинявся. Заходити можна по одному і в масці.
За підсумками карантину економіка ще більше піде в тінь Відчуття безпеки в такого типу торговельних точках у сто разів більше, ніж у будь-якому супермаркеті. Бо свіже повітря. І справді можливість тримати відстань.
Очевидно, що робота таких торгових точок — не випадковість. І вони не є непоміченими. Як і робота тисяч інших підприємств Києва, куди щоранку поспішають люди, створюючи затори на дорогах.
Очевидно, що за можливість працювати підприємці платять.
Бізнес слуги народу. Що відомо про ресторани нардепа Миколи Тищенка, який став фігурантом скандалу з роботою під час карантину
Очевидно, що владі вигідний цей гібридний карантин, суворість якого компенсується необов’язковістю дотримання.
Очевидно, що за підсумками карантину економіка ще більше піде в тінь.
Погано це, чи добре? З відповіддю не поспішайте.
Можливо це закономірно, раз держава та її інститути за 30 років так і не змогли вирости з малинового піджака банального рекетира.
А що ж «Велюр»? Боюсь, що на відміну від базарних торговців овочами з їх справді тяжкою працею, Микола Тищенко не мусить платити владі за можливість працювати. Бо він сам і є влада, для якої кожен день карантину — можливість набивати кишені кешем.