В Україні необхідно підвищувати витрати на оборону, а також посилювати контроль над ними.

Про це в коментарі ГолосUA повідомив політолог Руслан Бортник.

«Країна перебуває в стані війни і збільшення витрат на оборону виглядає логічним. Але сьогодні, на жаль, багато питань до якості використання цих витрат », – заявив політолог.

За словами Р. Бортника, необхідно підвищувати витрати на оборону і контроль над цими витратами, оскільки присутня корупційна складова.

«Досі немає ні якісно патронного заводу, який би виробляв снаряди. Простих речей ми до сих пір не зробили. Також є проблеми з технікою, не модернізується авіаційна складова, тому дуже багато питань до якості використання цих грошей, хоча витрати можуть підвищуватися », – зазначив він.

В свою чергу, глава української делегації в Тристоронній контактній групі з врегулювання ситуації на Донбасі Леонід Кравчук в ефірі “Україна 24” розповів про те, що “Мінський” формат потрібно буде змінювати, якщо переговори щодо Донбасу в ньому не дадуть результатів.

Перший президент України пояснив, як “кластери” можуть реанімувати переговори.

“Кластери – це питання, вироблені за 7 років, вони будуть об’єднані в групи. І тоді не буде можливості будь-кому висмикувати із загальних питань. Ось, наприклад, Росія каже: давайте розглядати 9 питання. А чому не 1, 2, 3 питання? Коли розіб’ють на кластери і візьмуть їх, тоді ніхто не буде ставити запитання про будь-які інші питання. Буде чітко: без виконання першого питання не може бути виконане друге тощо”, – пояснив він.

Також Кравчук додав, що на переговорах з’явилися перші маленькі кроки до того, щоб Україна змогла домогтися від Росії якихось більш конкретних і ефективних дій у “мінському” форматі.

“Але якщо ми побачимо, що це або спроба якось відійти від головного питання про мир на Донбасі, або спроба приховати свої справжні наміри, я буду підтримувати, не тільки підтримувати, а сам буду просити – виходити з “мінського” формату, тому що все вже було зроблено, щоб його реанімувати, але, на жаль, не вийшло. Значить треба шукати інші формати”, – підкреслив дипломат.

Крім того, Кравчук додав, що “мінський” формат можна розширити, якщо перенести його в Європу або додати до складу вищих посадових осіб.

“Давайте подивимося, що станеться після тих дій, які відбуваються по Україні в Європі, США, можлива зустріч Зеленського з Путіним, точно буде зустріч Байдена з Путіним. Ось після всіх цих зустрічей і ухвалених рішень ми тоді зможемо остаточно ухвалити нашу позицію щодо “мінських переговорів”, – резюмував він.