У суботу, 14 серпня, сотні активістів “Національного корпусу” колоною рушили на вулицю Банкову в Києві, де запланували акцію “Зупинимо капітуляцію!” – проти спроб влади розпочати перемовини щодо окупованих Донбасу та Криму, й нібито політичних переслідувань представників руху. Ще під час ходи в правоохоронців летіли димові шашки, а згодом між учасниками й силовиками виникли сутички.

Зі свого боку поліція та Національна гвардія в кілька рядів перекрили прохід до Офісу президента, зокрема й огорожами, а неподалік припаркували автозаки.

Удень колона мітингувальників – представники “Нацкорпусу”, “Азову”, “Традиції і порядку” – рушила в бік Офісу президента з прапорами і плакатами. Водночас деякі несли в руках автомобільні шини. Спершу одні активісти невеликими групами збиралися на Банковій, інші – на Майдані Незалежності.

Згодом активісти підійшли до ОП, де поліцейські почали перевіряти їхні речі й не пропустили далі. Після цього мітингувальники почали прориватися, кидати димові шашки, шини й фаєри, а також розпилили перцеві балончики.

На фоні сутичок було чутно вибухи. На відео, яке зняли журналісти, помітна колона силовиків, які бігли в бік тієї ділянки Банкової, де все затягнуло димом. Виявилося, що внаслідок вибуху постраждав поліцейський – чоловік отримав поранення руки й ноги, йому надавали необхідну допомогу на місці події.

Речник Міністерства внутрішніх справ Артем Шевченко у Facebook пояснив, що учасників акції не пропустили на Банкову, оскільки вони не захотіли пройти перевірку на вміст небезпечних предметів і спровокували сутички із силами правопорядку.

Зауважимо: ще до початку акції біля будівлі ОП і на вулиці Шовковичній виставили по два ряди поліцейських і нацгвардійців. Під самим Офісом чергували кілька десятків правоохоронців. На інсталяцію до Дня Незалежності там нанесли бітумне покриття, щоб її не зіпсували протестувальники, також виставили оточення.

Мікроавтобусами поліцейські перегородили підхід до ОП, зокрема, щоб була можливість перевірити сумки і кишені учасників. До всього іншого силовики блокували зв’язок на вул. Банковій.

Як повідомлялося, раніше екс командир полку “Азов” та керівник штабу “Національного корпусу” Максим Жорін заявив, що в Україні нібито вже восени планується імплементація “формули Штайнмаєра”, результатом чого, на думку “НК”, стане федералізація країни і вибори в ОРДЛО. Рух звинуватив владу у репресіях і попередив про акцію під Офісом президента.

Про це заявив екскомандир полку “Азов” та керівник штабу “Національного корпусу” Максим Жорін на пресконференції, присвяченій затриманню 5 серпня Службою безпеки харківських ветеранів та активістів.

За словами Жоріна, СБУ виконує політичне замовлення влади з дискредитації та нейтралізації ветеранської та патріотичної спільноти, що стоїть на перешкоді його планам зі здачі України.