Естонський композитор, фольклорист і педагог Вельо Тормис помер у віці 86 років, повідомляє BNS. – повідомляє Корупція.Інфо

Торміс вніс значний внесок у розвиток сучасної хорової музики, він збирав і досліджував музично-поетичний фольклор фінно-угорських народів, черпав в них матеріал для своїх творів. Твори Торміса виконують провідні хорові та оперні колективи Естонії, зокрема Національна опера "Естонія", театр "Ванемуйне", Естонський національний чоловічий хор, Камерний хор Естонської філармонії, Талліннський камерний хор, хор Естонського телебачення і радіо, ряд студентських та молодіжних хорів, а також колективи з Фінляндії, Швеції, Угорщини, Болгарії, Німеччини.

Торміс написав музику до ряду фільмів, у тому числі до трилогії "Весна", "Літо", "Осінь", яка є екранізацією циклу повістей Оскара Лутса, присвяченого життю в парафіяльному центрі Паунвере на південному-сході Естонії. Естонський композитор не тільки складав, але й викладав. Торміс був професором Естонської академії музики і театру. З 1997 року — професор гуманітарних наук Тартуського університету. У 1987 році йому було присвоєно звання народного артиста СРСР.