У цьому році абітурієнти зіткнуться з черговими змінами. Тепер результати ЗНО будуть множитися на три коефіцієнти: регіональний, галузевий і сільський, передає Корупція.Інфо

Популярне: Журналісти знайшли в Корчак нове незадеклароване авто (ФОТО)

Що це за нововведення пояснила міністр освіти у науки України Лілія Гриневич.

— У цьому році введені так звані регіональний, галузевий і сільський коефіцієнти. Це означає, що конкурсний бал буде множитися на певне число. За допомогою цього ми хочемо збалансувати кількість вступників по всіх регіонах України, — розповіла Лілія Гриневич.

– Не може бути такого, що все роблять тільки в одному Києві. Одним із стимулів вибору інших міст буде регіональний коефіцієнт. Якщо діти вступають до Києва, то їх коефіцієнт 1. Якщо в Дніпро, Львів, Одесу, Харків — 1,1, якщо в Донецьку або Луганську область, переміщені Вузи, то їх коефіцієнт 1,3. По всім іншим регіонам — 1,2. Галузевий коефіцієнт має орієнтованість на спеціальності природничо-технічні. Ми хочемо підтримати тих абітурієнтів, які обирають ці складні спеціальності. І є сільські коефіцієнти — для дітей, які навчаються в селах. Їх конкурсний бал буде множитися на 1,2. Цих абітурієнтів треба підтримувати, тому що вони дуже часто не мають доступу до якісної освіти, — розповіла Лілія Гриневич.

Нагадаємо, що в цьому році абітурієнти можуть реєструвати свої електронні кабінети вже з 29 червня. Це робиться для того, щоб реєстрація не збіглася з подачею документів, щоб не зависали сервери.