Пізно ввечері, 10 травня, поки що чинного президента України Петра Порошенка допитали у справі розстрілів на Майдані, а домовленість про допит була досягнута напередодні. 

Про це напередодні в ефірі каналу Zik розповів начальник управління спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України Сергій Горбатюк.

"Як мені повідомили, вже слідчі допитують. Можливо, вже й завершили допитувати президента", – розповів Горбатюк. 

Прокурор зазначив, що сьогоднішній допит – повторний, адже президента вже допитували у листопаді 2016 року, але тоді він не підписав протокол допиту, пославшись на зайнятість. 

"Якщо протокол не підписаний, то ми не можемо долучити його до матеріалів кримінальної справи. Не дивлячись на сотні нагадувань, на жаль, з того часу не відбулося жодної зустрічі. Кожен раз ми отримували запевнення, що протокол буде підписано”, – зазначив очільник управління спецрозслідувань ГПУ. 

Також Горбатюк відзначив, що завдяки резонансу у пресі вдалось домовитись про конкретну дату допиту і врешті зустрітись з президентом. 

Як зауважив прокурор, звернутися до ЗМІ це вже був крайній захід, щоб отримати реакцію. 

«Порошенко був викликаний повісткою, як для підписання протоколу, так і у слідчих виникли додаткові питання для допиту у якості свідка. Порошенко не з’явився, але це мало свій результат. Відразу через годину після мого виступу, хтось з помічників зв’язався зі слідчим і визначились, що вони домовляться про конкретну зустріч у п’ятницю», – розповів Сергій Горбатюк. 

Як стало відомо пізніше, близько 23:00  у Порошенка повідомили, що допит таки відбувся, і що вони сподівається на справедливе покарання для винних.

Нагадаємо, начальник Департаменту спецрозслідувань ГПУ Сергій Горбатюк цього тижня заявив про те, що у своїх виступах Президент Петро Порошенко наголошував, що продовж п’яти років своєї каденції відстоював верховенство права. Однак, у вівторок він так і не з’явився на допит у ГПУ, тож це демонструє, як нині чинний Гарант Конституції насправді ставиться до верховенства права в Україні.

Окрім того, начальник Департаменту спецрозслідувань повідомив: слідчих у цій справі цікавлять події не якогось одного дня, а, починаючи з листопада 2013-го до лютого 2014-го років. 

Варто зазначити, що у ГПУ  раніше розглядали і можливість примусово допитати Петра Порошенка у справі Євромайдану. І не виключали, що таке “явне” бажання президента не підписувати протокол попереднього допиту виглядає як “умисні дії” і підпадає під адміністративне правопорушення.

Крім того, на думку активістів, поки що чинний президент шукав приводів, аби не приходити на допит в ГПУ, допоки він не складе з себе повноваження. А по суті, інавгурація нового президента дозволить переглянути свідчення і їх законну доказовість. Бо створюється юридична колізія, коли допитували свідка Порошенка як діючого президента, а підписаний протокол вже звичайною людиною.