«Зеленими в Києві мають бути тільки каштани» – це слоган Олексія Гончаренка влітку та восени минулого року. Тоді він готувався, чекав і рвався стати кандидатом на посаду столичного очільника. Для молодого політика, якого б висунула і підтримала неостання в країні політична сила п’ятого гаранта «Європейська солідарність» це могло стати серйозним трампліном на вершину політичного олімпу навіть і за умов програшу, пише економічний і політичний експерт Валерій Клочок.

Але тоді і Порошенко і його ЄС вирішили по-іншому. Сепаратні переговори з Кличком завершилися невдало так само, як і публічний примус до любові зі столичним мером. Ймовірно палка любов Гончаренка до свого патрона, що він демонстрував (є) повсякчас і при будь-якій нагоді, називаючи його Сьомим Президентом, співаючи разом пісень в «Гончаренко рулить»  повернулася до нього задом. Від любові до ненависті один крок. Особливо коли тебе вперто не помічають або ігнорують.

Мені якось довелося цілком випадково зустріти Олексія в центрі міста, після того, як ЄС заявив про підтримку Кличка. Ми перекинулися парою слів, він неохоче відповів про свої наміри балотуватися на столичного градоначальника і скидався «трішки» засмученим. Ну воно і звісно: вбухати чималу суму в рекламу і так жорстко бути опрокинутим своїм же патроном. Неприємно, як мінімум.

І от вчорашній заштрик Гончаренка «гівном» Covishield може цілком тягнути на «отвєточку». Мовляв, я не злопам’ятний, але хату спалю. Але як це віднині пояснюватиме Порошенко і Ко? Бо для Гончаренка пояснення (поки що) ясне, як Божий день: «Слово дал – слово сдержал! Пропагую здоровий образ життя!»

Гончаренку стало затісно у ЄС. Порошенко ж не терпить політичних конкурентів. І навряд чи він пробачить таку витівку свого молодшого соратника. Вигляду може й не подати (публічно) але камінь в кишеню вже поклав.

Було б наївним сумніватися, що Олексій Гончаренко вколовся без співпраці з ОПУ. Мають бути гарантії і про підтримку і про ненапад. Шквал критики Зеленського, якою постійно супроводжуються спічі Гончаренка не могли не залишити там сліду.

Варто також додати, що проти п’ятого президента України Петра Порошенка, а нині народного депутата, можуть відкрити кримінальне провадження, розповіли у Слузі народу.

Про це повідомляє Українська правда з посиланням на джерело в політсилі.

Як заявив співрозмовник видання, санкції проти Порошенка запроваджувати не планують.

«Для чого — щоб робити із нього мученика? Там буде кримінальна справа за трубу, на якій сидів не тільки Медведчук, але й „гетьман“. Є цікаві прослушки, „негласки“ і інші речі. Тому Порошенка, швидше за все, чекає кримінальна справа разом з Медведчуком», — розповів не під запис один з найвпливовіших людей в Слузі народу.

В свою чергу український журналіст Дмитро Гордон в ефірі «Ехо Москви» заявив, що п’ятий президент України Петро Порошенко під час перебування на своїй посаді мав «великі договорняки» з Росією через свою жадібність. 

«Його підвісили за його бізнес, як кота за яйця. І тому у нього працювала прекрасно практично всі роки війни Липецька фабрика [Roshen], і його срані цукерки продавалися по всій Росії і на окупованих територіях [Донецької та Луганської областей] зокрема. І в Криму. Чи мислимо це? » – розповів він.

Гордон додав, що «час договірних проходить і далі буде сувора реальність».