Петро Порошенко міг накласти санкції проти каналів Віктора Медведчука ще протягом останнього місяця перебування на посаді президента. Однак він не лише не зробив це, але й надав громадянство російському медіаменеджеру Олексію Семенову.

22 квітня 2019 року, наступного дня після поразки на виборах, Порошенко видав низку указів, які досі не оприлюднені. Про це в авторському блозі “Чесна політика” розповів журналіст Сергій Лещенко.

За його словами, п’ятий президент підписав указ №158 про прийняття в громадянство України російського медіаменеджера одразу, як стали відомі результати виборів.

“В переліку публічних указів немає такого з номером 158, він просто пропущений. Є указ 156, а одразу за ним іде указ 159”, – зауважив журналіст.

Сергій Лещенко відзначив, що Олексій Семенов – знакова постать на медіаринку України. Він:

  • створив канал “112 Україна”;
  • очолював NewsOne;
  • був запрошений запустити в роботу таємний телеканал Порошенка “Прямий”, оформлений на підставних осіб.

“Замість того, щоб ввести санкції проти каналів Медведчуку, Порошенко надав громадянство України конструктору цієї медіазброї”, – наголосив автор блогу “Чесна політика”.

Сергій Лещенко зауважив, що вже з новим українським громадянством росіянин Семенов пішов працювати головою об’єднаного холдингу Медведчука.

“Де під одним дахом зібралися канали “112 Україна”, NewsOne та ZIK, які почали насаджувати в Україні найогидніші технології брехні та провокування ненависті до власної держави”, – зазначив він.

Журналіст підсумував, що частину відповідальності несе п’ятий президент, який лише імітував боротьбу з цими рупорами російської пропаганди.

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський 2 лютого ввів у дію рішення РНБО про запровадження санкцій проти телеканалів NewsOne, ZIK та «112 Україна», а також їхнього власника – народного депутата від ОПЗЖ Тараса Козака. Санкції передбачають анулювання ліцензій цих проросійських телеканалів.

За словами прессекретаря Президента Юлії Мендель, введення санкцій стосовно Козака пов’язано з його співпрацею з ворогом на окупованих територіях, а стосовно телеканалів – з їх фінансуванням із Росії. Вона також заявила, що блокування цих каналів не має нічого спільного з наступом на свободу слова, тому що вони стали інструментом пропаганди, який використовується в інтересах держави-агресора. Мендель уточнила, що канали заблоковані з метою захисту національної безпеки.

Секретар РНБО Олексій Данілов 3 лютого заявив, що законність санкцій не викликає сумнівів, оскільки все зроблено в рамках чинного законодавства і з дотриманням всіх необхідних процедур.