Порошенко ввів в дію рішення РНБО, яким ВР пропонується скасувати закон про особливий режим самоврядування в окремих районах Донбасу.

Президент України Петро Порошенко підписав указ, яким вводить у дію рішення Ради національної безпеки і оборони від 4 листопада «Про невідкладні заходи щодо стабілізації соціально-економічної ситуації в Донецькій і Луганській областях».

«Підтримати пропозицію президента України щодо внесення ним в установленому порядку на розгляд Верховної Ради України як невідкладного законопроекту про визнання таким, що втратив силу закону України« Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей », – йдеться в рішенні РНБО.

 Крім того, слід донести до відома громадян України, державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, їх посадових і службових осіб, що будь-які органи, їх посадові та службові особи, утворені, обрані, сформовані та призначені за результатами так званих виборів 2 листопада в окремих районах Донецької та Луганської областей, є такими, які утворені, обрані, сформовані, призначені і діють всупереч Конституції та законам України.

Кабінет міністрів, згідно з даним рішенням, повинен невідкладно забезпечити встановлення порядку надання гуманітарної допомоги населенню Донецької та Луганської областей, передбачивши її маркування державною символікою України.

Також уряд має забезпечити вдосконалення реалізації державної інформаційної політики, зокрема щодо активізації роботи з інформування суспільства про військово-політичної ситуації в державі та про прийняті органами держвлади України заходи з надання гуманітарної допомоги населенню окремих територій в районі проведення антитерористичної операції в Донецькій і Луганській областях.

Указ, підписаний 14 листопада, вводиться в силу з дня опублікування.