Володимиру Путіну наразі складніше, ніж коли президентом України був Петро Порошенко. Адже протягом 2020 року змінилась свідомість українців і їхнє ставлення до Росії.

Таку думку висловив “Українській правді” в інтерв’ю російський опозиційний публіцист Андрій Піонтковський. І додав, що перемога Володимира Зеленського була обумовлена втомою українців від війни.

Політолог вважає, що позиція 60% українців – електорату Зеленського – стосовно війни на Донбасі змінилась.

“Зараз Путіну складніше. Думаю, зсунулась свідомість тих 60%, хто вагалися”, – відзначив він.

Він також пригадав популярне твердження. що Україна – це не Росія. За його словами, Україна й справді є демократичною країною в тому сенсі, що влада повинна озиратися на настрої людей.

За його словами, вибори, на яких переміг Зеленський, були визначені не лише мільйонами Коломойського і телевізійними кампаніями. А тим, що українці справді втомилися від війни на Сході.

“Вони (українці – ред.) поставили питання: “Можливо, провина не тільки в Росії, а щось не так зробило наше керівництво?””, – розповів Андрій Піонтковський.

Публіцист зауважив, Путін за останні 2 роки зробив усе, щоб цей синдром втоми перетворився в готовність українців захищати країну від агресора і у впевненість у своїй правоті.

Андрій Піонтковський назвав слабкі місця України, які могли б Путіну здійснити свої плани. Мовиться про розкол у патріотичному таборі.

“Це небезпечніша слабкість, ніж вплив ОПЗЖ, Медведчуків та інших. Росія завжди грала на честолюбстві українських вождів та їхніх внутрішніх конфліктах”, – пояснив він.

Крім того, політолог вважає, що агресію президента РФ Володимира Путіна щодо України можуть зупинити лише США.

“Зараз триває абсолютно неадекватна, на мій погляд, дискусія в Україні щодо вступу в НАТО. Та немає ніякого НАТО, крім США! Це – єдина сила, яка може зупинити Путіна, яка досить чітко заявила останніми днями, що готова це зробити”, – сказав він.

Політолог зазначив, що під час нещодавніх розмов із представниками української влади і міністр оборони США, і глава Білого дому Джо Байден були “дивовижні щодо ясності і чіткості формулювання – Україна не залишиться одна, ми ніколи не дозволимо подальшого розширення російської агресії”.

“Такою мовою Захід із Росією ніколи раніше не говорив. [Це означає, що] в разі агресії, спроби захоплення України або якоїсь її території американці вживуть заходів. Економічні санкції – хворобливі. Але за великим рахунком – це шпилькові уколи. США перейдуть до тотальної економічної війни. Це означає від’єднання від SWIFT, нафтове ембарго та арешт так званого “російського трильйона”, активів олігархів і посадовців, наближених до Путіна”, – пояснив Піонтковський.

Він вважає, що “американці не пошлють військові дивізії битися в Україні”, але зроблять інше у плані військової підтримки: “постачання зброї, радники, інструктори, присутність кораблів у Чорному морі”.

“Усі ці заходи абсолютно руйнівні для російської економіки. Поки що жодного пострілу не пролунало, а вже видно, як нервово поводиться рубль на фондових ринках. Путін б’ється в істериці в цій грі у слабака. Перейти грань, розпочати реальну війну страшнувато. І що ж йому робити? Відійти? На жаль, ступінь божевілля, яке розігрується в російських ЗМІ, такий, що штовхне Путіна і його оточення на той фатальний крок, який буде згубним для Росії”, – міркує Піонтковський.

За його словами, у Путіна дві несумісні цілі: “покарати Україну, завдати їй політичних, моральних збитків, дестабілізувати українське суспільство – і водночас не нарватися на ті пекельні санкції, які США їм твердо обіцяли”.

Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.