З відходом Арсена Авакова від справ правоохоронна система настільки очистилася, що СБУ блокувала роботу угруповання, підконтрольного Іллі Киві. Водночас одіозному нардепу це дуже не сподобалось.

Про це йшлося у програмі “Підгорає” на 24 каналі.

Співробітники Служби безпеки України нещодавно провели спецоперацію. Зробили вони це одразу у трьох містах – Харкові, Сєвєродонецьку і Лисичанську.

У межах цього вони зазирнули в офіс та додому до тих, кого Кива називає “Патріотами – За життя”, громадські активісти – силовим крилом партії “Бойка-Медведчука”, а СБУ – злочинним угрупованням.

У них знайшли зброю, велику партію канабісу та обладнання для його вирощування, а також “інструкцію з підготовки до радикальних дій проти ідеологічних опонентів”.

“Найближчим е часом, а це буде восени – і я кажу про середину вересня – почнуть активно люди виходити на вулицю”, – казав Кива.

Коли заговорили про угруповання Киви

Підтримки очікували, але й самі часу дарма не втрачали. Тож Кивина організація виникла вчора? Ні, вона вже рік як існує та діє. Про створення так званого ГО “Патріоти – За життя” Кива заявив 15 липня 2020 року, пафосно, але не надто гучно. Відповідне відео на каналі Киви подивились трохи більше, ніж 100 осіб, ймовірно, якраз ті ж “патріоти” та їх рідні.

Проте широкого розголосу організація набрала пізніше, коли про неї як щось добре, світле і вічне, почали розповідати на каналах Newsone, “112 Україна” та ZIK, які наразі закрили, а тепер – і Кивину організацію.

Проте чому саме зараз? Тому що ті хто мали, за словами нардепа, нести мир, законність і порядок, насправді наносили лише шкоду.

В СБУ у березні 2021 року пояснили, що лідер групи спільно з її активними учасниками завдав ножем тяжкі тілесні ушкодження ідеологічному опоненту.

За задумом “кураторів”, дії зловмисників мали призвести до застосування відповідних заходів та спровокувати загострення політичної обстановки і масові порушення громадського порядку. Сталося це ще у березні, а обшуки провели лише зараз. І зрозуміти, чого тягнули – важко.

За словами активіста, ексголови атестаційної комісії МВС України Романа Синіцина, так звана структура “Патріотів – За життя”, це фактично бандитське угруповання, яке прикривалося гаслами захисту російськомовного населення або ветеранів. Насправді це звичайне організоване злочинне угруповання, яке набирало тітушок, що отримували від однієї до двох тисяч доларів за те, що вони скоювали напади.

СБУ оголосила підозру Киві

Звісно, ця новина приємна, що у нас спецслужби взялись за так званих патріотів, але дуже передчасно говорити, що хтось понесе відповідальність, зазначив Синіцин.

Говорити може й рано, проте сподіватися на це, ніколи не пізно. З останнього приємного це те, що СБУ оголосила підозру самому Киві.

Йому закидають керівництво проросійською громадською організацією “Патріоти – За життя”, яка розхитувала суспільно-політичну ситуацію на Сході України. І наразі розв’язують питання про арешт Киви.

Відзначимо, що одіозного нардепа Іллю Киву є за що притягати до відповідальності. Адже окрім останньої історії з “тітушками”, є ще й справа з жомовою ямою.

Попри це, Кива всього-на-всього виконавець, орієнтуватись варто на інших осіб. Таку думку у трансляції 24 каналу висловив представник української делегації у Тристоронній контактній групі та журналіст Денис Казанський.

Казанський: Саджати треба верхівку ОПЗЖ

За його словами, Киву можна посадити. Але це не та мета, яку необхідно переслідувати.

Він наголосив, що саджати треба тих, хто “замовляє музику”, все фінансує. Зокрема мовиться про верхівку “Опозиційної платформи – За життя”, передусім про Віктора Медведчука.

“Якщо посадити Киву, то завтра знайдуть іншого, такого ж самого. Бо насправді Кива токсичний. Можуть знайти менш токсичного”, – додав журналіст.