У Сєвєродонецьку Луганської області бої з російськими загарбниками уже точаться в промзоні міста, українські захисники контролюють лише територію заводу “Азот”.

Про це повідомив голова Луганської ОВА Сергій Гайдай

“Вкрай важка ситуація по всій лінії Луганського фронту. Констатуємо, що орки розпочинають широкомасштабний наступ в нашій області, вони накопичили достатню кількість резервів і сьогодні (20 червня – ред.) у вогні всі вільні населені пункти області.

У Сєвєродонецьку бої тривають вже у промзоні, українські війська контролюють лише територію заводу “Азот”.

За словами Гайдая, окупанти наступають уздовж траси “Лисичанськ-Бахмут”, ближні до неї населені пункти під постійними обстрілами.

Весь день потерпає від масованих російських обстрілів Лисичанськ. Наразі кількість жертв встановити неможливо.

Водночас, глава ОВА повідомив, що українські захисники не знаходяться в оточенні і наносять суттєвих втрат ворогу: “Лікарні та морги на окупованих територіях переповнені окупантами”.

Також голова Луганської обласної військової адміністрації Сергій Гайдай заявив, що українські війська втратили контроль над населеним пунктом Метьолкіне біля Сєвєродонецька.

«Окупантти посилили артилерійські та авіаційні обстріли. Потужно росіяни гатять по Сєвєродонецькій промзоні та околицях міста. Те саме в районах Тошківки та Устинівки, бо вороги хочуть здійснити там прорив, і задля цього стягнули туди велику кількість техніки. Бої точаться в багатьох селищах навколо Сєвєродонецька та Лисичанська. Вчора ворог кинув десятки одиниць техніки на прорив. На жаль, зараз ми не контролюємо Метьолкіне поблизу обласного центру», – інформує в телеграмі Гайдай.

За його словами, противник продовжує нарощувати резерви, російські війська використовують «повзучу» тактику – знищення Луганщини з усієї можливої зброї – і намагаються «продавити» лінію оборони.

Заступниця міністра оборони України Ганна Маляр також заявляє, що Росія кинула «всі свої сили і засоби» на Сєвєродонецьк, зараз там тривають максимально інтенсивні бої.

«Зараз тривають, без перебільшення, вирішальні бої біля Сєвєродонецька. У планах ворога – дійти до рубежів Луганської області орієнтовно до 26 червня. Зараз російська армія кинула фактично всі свої сили і засоби для того, щоб штурмувати населені пункти довкола. Вони намагаються прорвати оборону і взяти в оточення угруповання наших військ, яке здійснює оборону Лисичанська і Сєвєродонецька», – сказала вона в ефірі національного телемарафону.

За її словами, українські військові борються «за кожен метр української землі».

«Потужно знищують вогнем сили і засоби ворога. Він зазнає там дуже серйозних втрат. Наші війська роблять все можливе, щоб утримати території і не допустити оточення. Але ворог має перевагу в озброєнні, тому ситуація надзвичайно складна. Зараз, в ці хвилини, йде максимальна інтенсивність боїв», – додала Ганна Маляр.

Нагадаємо,  головнокомандувач Збройних сил України генерал Валерій Залужний повідомив:

«Противник зосередив на півночі області свої основні ударні сили і намагається атакувати одночасно на девʼяти напрямках. Наступ ведеться з півдня на північ на напрямках Попасна-Комишуваха і далі на Лисичанськ, Попасна-Миколаївка, Попасна-Берестове, з півночі на південь на напрямках Богородичне-Словʼянськ, Ізюм-Словʼянськ, нижче – Попасна-Світлодарськ, зі сходу на захід у напрямку Сєвєродонецьк-Лисичанськ, а також на напрямках Сєвєродонецьк-Метьолкіне, Тошківка-Комишуваха», – перелічив він на своїй фейсбук-сторінці.

За його даними, російські війська використовують авіацію, реактивні системи залпового вогню та артилерію для витіснення української армії.

Залужний також назвав Сєвєродонецьк ключовою точкою в системі оборони Луганської області.

«Місто не може розглядатися ніяк інакше», – зазначив головнокомандувач.