Пізно увечері 29 жовтня Національне агентство з питань запобігання корупції відновило доступ до Реєстру декларацій. Наразі сайт працює в нормальному режимі. Варто звернути увагу на те, що це відбулося завдяки оперативному рішенню українського лідера Володимира Зеленського та Кабінету міністрів.

Важливу новину повідомив очільник НАЗК Олександр Новіков.

За його словами, уряд на позачерговому засіданні, ініційованому президентом, ухвалив Розпорядження, зобов’язало НАЗК забезпечити відкритий цілодобовий доступ до публічної частини Єдиного державного реєстру декларацій.

Що важливо розуміти, це рішення дозволить проводити спеціальні перевірки та розблокує призначення керівників в органи влади та місцевого самоврядування.

“Це перший крок до відновлення ефективної системи запобігання корупції в Україні. Це важливий сигнал від Президента та Уряду, що попри намагання Конституційного Суду узурпувати владу в країні, антикорупційна система не має бути зруйнована на догоду ворогам України”, — заявив Олександр Новіков.

Також 29 жовтня Кабмін ухвалив розпорядження, яким зобов’язав НАЗК невідкладно відновити доступ громадянам до реєстру декларацій чиновників. Цю інформацію підтвердили міністр Кабміну Олег Немчінов та перший заступник голови парламенту Руслан Стефанчук.

“На позачерговому засіданні уряду за участі президента Володимира Зеленського на виконання рішення РНБО ухвалили розпорядження, яким зобов’язали НАЗК невідкладно відновити доступ громадянам до реєстру декларацій чиновників та забезпечити механізм їх спецперевірки!”, — розповів Немчінов.

З окремим коментарем виступив також Стефанчук.

“НАЗК та інші органи, які постраждали від цього рішення, чудово розуміють, що, згідно зі статтею 19 Конституції, усі органи мають діяти у межах, спосіб та порядку, передбаченому законом, а не постановами чи інструкціями”, — наголосив політик.

Окрім того, наголошується, що Володимир Зеленський запропонує членам РНБО обговорити ситуацію, яка склалася в національній безпеці країни, та ухвалити відповідні рішення.

Також вказано, що необхідні законопроекти, які в подальшому запобігатимуть виникненню подібних кризових ситуацій, будуть напрацьовані й подані українським лідером до парламенту як невідкладні.

“Нищівні удари, які завдаються досягненням країни у сфері боротьби та ефективної протидії корупції в Україні, не можуть залишатися поза увагою. Необхідна негайна та жорстка оцінка рішенням окремих суб’єктів, дії яких стають дедалі суспільно небезпечнішими”, — підкреслив Володимир Зеленський.

Не можна також не звернути увагу на те, що цього ж дня глава РНБО Олексій Данілов заявив, що деякі державні органи приймають антиконституційні рішення, які несуть загрозу нацбезпеці, однак, чомусь, ці “органи” назвати конкретно не захотів.

“Рішення певних органів державної влади носять антидержавний і антиконституційний характер. Вважаю, що їх окремі дії несуть загрозу національній безпеці України”, — написав Данілов на своїй сторінці у Фейсбук.