Глава МВС України Арсен Аваков є гарантом безпечного проведення місцевих виборів, запланованих на 25 жовтня, і чесного результату волевиявлення українців.

Про це йдеться в статті “Аваков в полі воїн, або хто стоїть на сторожі безпеки України”, опублікованій на сайті Gazeta.ua.

“Під час двох масштабних виборчих кампаній 2019 року саме Аваков став гарантом чесного результату голосування. Чи не вперше в історії незалежної України МВС, на відміну від інших силових структур, не підтримало провладного кандидата в президенти, а й не зробило преференцій його опонентові. В результаті, за словами політолога Петра Олещука, “Аваков не лише нашим політикам, але й закордонним партнерам України продемонстрував, що у нас існують дійсно незалежні правоохоронці, які працюють не на “петю”, “вову” або “юлю”, а на український народ”, – йдеться в публікації.

Автор також нагадує, що з 2014 року з ініціативи Арсена Авакова Верховна Рада кілька разів посилювала кримінальну відповідальність за порушення, пов’язані з виборчим процесом.

“За час двох виборчих кампаній 2019 року поліція відкрила близько 500 кримінальних проваджень. Але головне – окремі справи були доведені до реальних вироків в судах”, – підкреслюється в статті.

Що стосується волевиявлення на місцевих виборах, то міністр вже заявив про готовність забезпечити дотримання закону і правопорядку.

“На майбутніх місцевих виборах всі надії на чесне проведення голосування та дотримання законодавства також покладаються саме на Міністерство внутрішніх справ. Перед стартом передвиборчої кампанії Арсен Аваков випустив офіційне відеозвернення, в якому заявив, що у силовиків вже є інформація про підготовку провокацій на виборах і пригрозив порушникам “жорсткою реакцією” на такі дії. Це все підтверджує, що глава МВС не лише високоефективний менеджер свого відомства, а й один з найбільш досвідчених і професійних урядовців”, – підкреслюється в статті.