Партія закарпатських угорців в повному складі покинула засідання облради. Свій протест політсила пояснила політичними переслідуваннями. Про це повідомляє Mukachevo Net., 7 грудня.

Відзначається, що депутати не стали брати участь в обранні голови облради Закарпаття. За словами представників партії, на громаду регулярно здійснюється тиск. Зокрема, співробітники СБУ нещодавно проводили обшуки в благодійному фонді угорців.

Варто зазначити, що подальші засідання облради представники партії закарпатських угорців збираються відвідувати.

Конфлікт між Україною і Угорщиною загострився після того, як депутати Сюртівської сільській об’єднаної територіальної громади під час прийняття присяги виконали національний гімн Угорщини.

Зазначимо також, що глава МЗС Угорщини Петер Сійярто у понеділок, 7 грудня, підняв питання угорської меншини в Україні, проте ніхто з європейських колег не підтримав обговорення. Про це повідомив кореспондент Радіо Свобода Рікард Джозвяк з посиланням на джерела.

«Сьогодні міністр закордонних справ Угорщини порушив питання угорської меншини в Україні на Раді з закордонних справ ЄС. Ніхто не відреагував на це питання », – повідомив кореспондент.

Нагадаємо, СБУ 30 листопада провела обшуки у глави угорського фонду “Еган Еде” і лідера партії угорців Закарпаття Василя Брензовича, оскільки підозрювала, що окремі українські громадські діячі причетні до сприяння іноземній державі: підтримки державних органів сусідньої країни в проведенні підривної діяльності на шкоду Україні, зокрема, в здійсненні дій з ознаками державної зради. А регіональна прокуратура готує Брензовичу підозра.