Президент Володимир Зеленський заявив, що в країні є люди, які в обхід уряду спілкуються з представниками МВФ, і таким чином шкодять переговорам влади з фондом.

Про це президент сказав на пресконференції в рамках Всеукраїнського форуму “Україна 30. Інфраструктура”.

“Я вважаю, що у нас нормальні відносини з Міжнародним валютним фондом. Всередині України нам ніхто не допомагає із цією темою, а навпаки, я знаю, що багато людей, багато “лобістів” працюють окремо з МВФ і розповідають, що тут відбувається в Україні: “ай-ай-ай. Тут таке страшне. От якби були ми, ми б показали…”. Тобто, помічників немає, з іншого боку я повинен вам сказати, що ми будуємо незалежну Україну, і деякі речі, які хочуть ті чи інші наші західні партнери, з деякими речами ми погоджуємося, а з деякими ні”, – сказав Зеленський.

Він наголосив, що програма з МВФ не завершується. У рамках програми stand by наша держава має отримати ще два транші. Українська влада має виконати для цього низку економічних зобов’язань, бо була така домовленість з МВФ.

“Програма не виконана через деякі речі. Наприклад, по юридичному напрямку закон про Вищу раду правосуддя, їх же готували багато років, що буде такий закон. А ми тепер дуже швидко повинні якісь речі робити. Дуже швидко. А це непросто. І банківський закон”, – сказав Президент.

Зеленський наголосив, що Україна розраховує на кошти від МВФ. Відповідаючи на уточнююче запитання журналістів, чи вірить він в те, що Україна їх отримає цього року, сказав:

“Я вірю в це. У нас в цілому немає такого питання “якщо ні?”, а якщо ні, то у нас завжди є план Б”, – додав глава держави.

Президент також нагадав, що нещодавно був ухвалений закон про концесію, і вже підписано дві концесійні угоди щодо порту Ольвія та порту Херсон. За його словами, це значні інвестиції у розвиток інфраструктури портів та великі надходження до державного бюджету. А ухвалений закон про внутрішній водний транспорт дає старт розвитку річкових перевезень, що допоможе знизити навантаження на дороги та дасть потенційний економічний ефект у мільярди гривень.

«Ми продовжимо й активну розбудову соціальної інфраструктури в кожному регіоні України – це сотні шкіл, дитячих садочків, стадіонів, лікарень та приймальних відділень», – сказав Глава держави.

А також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.