Вже найближчим часом на місце міністра охорони здоров’я Максима Степанова готують радника глави Офісу президента Михайла Пасічника. Про це повідомляє видання “Апостроф”, посилаючись на власні джерела.

Михайло Пасічник двічі очолював Держлікслужбу. Вперше в 2002-2003 році, а потім при міністрі охорони здоров’я Олега Мусію в 2014-2015 роках. За інформацією видання, Михайло Пасічник вважається ставлеником групи одного з найвпливовіших фармацевтів країни – президента Асоціації фармвиробників України Петра Багрія, який, за чутками, і пролобіював його призначення до Держлікслужби в 2014 році.

За даними видання, Пасічник лобіював інтереси Багрія, пов’язаного з одеським заводом “Інтерхім”, який опинився в центрі наркотичного скандалу.

“Одесити вже довгий час виробляють препарат кодтерпін, що містить наркотичну речовину кодеїн. Це дозволило нешкідливим, на перший погляд, протикашльовим таблеткам стати” аптечним наркотиком “№1 в Україні. Подейкують, що з них без особливих зусиль можна виготовити дезоморфін, відомий в середовищі екстремальних любителів кайфу, як “крокодил”, – відзначає автор матеріалу.

Коли тодішньому главі МОЗ Мусію запропонували налагодити нормальний облік кодеїновмісних препаратів, Держлікслужба навіть робила вигляд, що створює таку систему обліку, але коли на посаду прийшов Пасічник, це питання поклали в довгий ящик, відзначається в матеріалі незалежного порталу. Виходить, що на активне поширення наркомісткої препарату просто закрили очі, підкреслює видання.

“В ту пору було написано чимало викривальних статей з приводу того, як за участю Пасічника допустили до продажу, фактично, заборонені ліки виробництва індійської компанії” Дженом Біотек Пвт. Лтд “, серед яких був кодеїновмісний препарат” Кофекс “. Лікарські засоби виробництва цієї компанії, як зазначають ЗМІ, раніше були неодноразово заборонені до застосування і продаж, але якимось чином все ж виявилися на складах тієї ж фірми” Фалбі “.” Кофекс “нерідко використовують наркозалежні для виготовлення наркотиків і в цьому його головна небезпека виходу на ринок. Тестування також не підтверджували безпеки і ефективності ліків”, – йдеться в статті.

У статті також згадується про те, як мережа аптек “Фалбі”, що належить Пасічнику, взяла кредит в державному “Укрексімбанку”, а потім збанкрутувала. Борг “Фалбі” перед держбанком становив майже 1 млрд. гривень, який з боржника намагалися вибити в ході тривалих судових тяжб.

“Вся ця епопея закінчилася тим, що в червні 2020 року Укрексімбанку вдалося продати майно заборгувала мільярд компанії … всього за 185 мільйонів. Таким чином, Михайлу Пасічнику (який до того моменту вже, схоже, значився позаштатним радником Єрмака) вдалося вийти сухим з ​​води” , – повідомляє видання.