Глава Кремля Владімір Путін міг спробувати перевірити країни НАТО, запустивши ракети по території Польщі. Все вказує на те, що альянс такий “тест” не пройшов.

Відсутність реакції НАТО на інцидент може спровокувати повторення провокацій. Про це розповів полковник запасу, військовий експерт, льотчик-інструктор Роман Світан.
Експерт зазначив, що у військових є таке поняття, як “перевірка на вшивість”, тому Путін якраз проводить таку “перевірку” щодо НАТО та їхньої реакції.

Поки що в НАТО не пройшли цю “перевірку” – принаймні з тієї реакції, яку ми почули. Причина вибуху та вбивства поляків, якщо будь-яка комісія проведе дії на з’ясування причинно-наслідкових зв’язків – це агресія Росії та її окупація. Тоді наслідок – загибель людей, держава яких входить до НАТО,– пояснив оглядач.

За його словами, зі всього видно, що НАТО поки що не відреагувало належним чином на такі дії. І у цьому випадку “не важливо, чия це була ракета”: російська “крилата”, яка одразу йшла на Польщу і яку збили, або це частина української ракети ППО, яка йшла вслід за російською.
Водночас фахівець зауважив, що в цій історії є інший неприємний момент – що українських слідчих довго не допускають до місця інциденту.
Будь-який наш експерт у перші години скаже, що це за ракета – по воронці, елементам, що вражають, і за характером ураження. До цієї частини розслідування нас не підпускали, що викликає, як мінімум, здивування,
– додав аналітик.

На його думку, оскільки реальної реакції НАТО на інцидент не було, такого роду провокації повторюватимуться.

“Ці провокації дуже прості і їх дуже легко виконати. Якщо в маршрут будь-якої “крилатої” ракети закласти прохід уздовж кордону, то наші ЗРК відпрацюють у бік ракети, що означає – у бік інших країн. Тому я гадаю, що буде повторення”, – резюмував Світан.

Через ракетний інцидент у Польщі Україна посилить свої засоби ППО. Водночас в ЗМІ почала лунати помилкова інформаційна кампанія про “закриття неба”.
На сьогодні немає досконалих систем ППО, які забезпечили б знищення всіх повітряних цілей. Про це розповів військовий експерт Петро Черник.
Експерт переконаний, що падіння російських ракет у Польщі стало прецедентом і на сьогодні немає гарантій, що він не повториться. Водночас Черник переконаний, що така ситуація лише сприятиме нарощуванню української системи ППО.

Аналітик підкреслив, що в українській медіаспільноті через помилково почали підіймати нову інформаційну хвилю про так зване “закриття неба”.

Це дуже глибока і неправильна думка. Тому що небо не “закривається” ніколи. Якщо навіть біля кожного куща поставити ЗРК “Patriot”, то все одно буде прорив оборони,
– пояснив оглядач.

На його думку, Україна не може собі дозволити “пониження пильності”, тому потрібно обирати правильні формулювання.

“Якщо ми скажемо, що небо “закрите”, то обов’язково хтось розслабиться, що стане непомірно високою ціною для нас. Маємо постійно говорити влучно і грамотно: прикрили небо на 93 відсотки, прикрили небо на 95 відсотків, довели прикриття неба до 98 відсотків – ось це правильний наратив”, – резюмував Черник.
Нагадаємо, Росія масовано атакувала Україну під час саміту G20. Російські військові вдарили по Україні різними ракетами та дронами-камікадзе.
Внаслідок ворожих ударів пошкоджено понад 15 об’єктів енергетичної інфраструктури. Мільйони українців залишилися без світла. Енергетики продовжують працювати. У кількох областях вже повністю відновили світло, однак, довелося запровадити екстрені вимкнення.