На Луганському напрямку ситуація в українських військових останнім часом покращилася. Наші бійці тримають оборону в Білогорівці, у напрямках Кремінної та Сватового ЗСУ, як і раніше, просуваються уперед, в той час як ворог продовжує безуспішно перекидати туди свої підрозділи.

Про це в етері українського каналу повідомив голова Луганської ОВа Сергій Гайдай. 

Зокрема відомо, що в районі Старобільська розташувались десантники, яких перекинули із Херсонського напрямку. Проте це не дає окупантам просунутися вперед. 
 
Тим часом активна робота ЗСУ триває і відбувається не лише в районі бойових дій,а й на деокупованих територіях Луганської області. Там тривають стабілізаційні заходи. Правоохоронці продовжують виявляти ворожих диверсантів. 

“СБУ проводить стабілізаційні заходи на деокупованій частині Луганської області”, – йдеться у повідомленні ОВА. 

Як зазначають у Луганській ОВА, правоохоронці шукають російських диверсантів. 

“Служба безпеки України досі виявляє “патєряшек” та ДРГшників, які ховаються по хатах у звільнених селах”, – додали в обласній адміністрації. 

Тим часом на поки підконтрольних загарбниках територіях за повідомленнями українського Генштабу, продовжуються мобілізаційні заходи. 

“У місті Хрустальний на тимчасово окупованій території Луганської області російська окупаційна влада оголосила про закінчення мобілізації”, – зазначає Генштаб. 

Водночас, окупанти продовжують патрулювати місто, на виїздах з населеного пункту проводиться ретельна перевірка всіх бажаючих виїхати з окупованої території. 

Окрім того, за даними Генштабу, з метою поповнення втрат підрозділів окупаційних військ РФ, у І кварталі 2023 року планується достроковий випуск курсантів вищих військових навчальних закладів РФ. 

Якщо говорити про загальну ситуацію на фронті, то взимку ЗСУ буде важко проводити той тип наступальних операцій, який вони успішно виконували до цього часу. Погода стане жорсткішою, умови на землі погіршаться, а пріоритети в підтримці і логістиці змістяться. Мобільність, маскування і розвідка в умовах бруду, снігу і низьких температур будуть будуть проблемою на думку експертів. 

«Відповідно ми бачимо, що запити ЗСУ про надання міжнародної допомоги змістилися від танків до ППО, а також матеріально-технічного забезпечення на зразок генераторів. Проблеми, притаманні бойовим діям в холодну погоду, можуть вплинути на процес прийняття рішень на користь консолідації здобутків замість подальшого просування», – пишуть експерти аналітичного центру. 

Росія намагається зміцнити оборонні позиції на території, яку вона контролює на схід від Дніпра і поблизу Криму. Зважаючи на виклики з підготовкою і забезпеченням нещодавно мобілізованих солдатів, закріплення на більш вигідних оборонних позиціях може дати необхідний час для підготовки нових підрозділів. 

«Насправді це може бути російською тактикою, націленою завести ситуацію в глухий кут взимку, спираючись на більш укріплені позиції з наміром почати ротацію нових і забезпечених мобілізованих сил на фронт ближче до весни», – вважають експерти. 

Природа урівнює всіх. Тактичні реалії операцій в умовах холоду, швидше за все, вплинуть на обидві сторони. Сучасні армії розглядають «підготовку в холодних умовах» як незамінний набір навичок.  

«Недооцінка впливу зими на військові операції часто закінчується катастрофою. Озброєння виходить з ладу. Двигуни заїдають або взагалі не запускаються. Операції об’єднаних військ зриваються. Дуже низькі температури перешкоджають моторним функціям і продуктивності людей, які намагаються виконувати велику кількість військових завдань, особливо з часом», – пояснюють автори. 

Вони пояснюють, що успіх у підтримці бойових дій напряму пов’язаний з здатністю планувати, адаптуватися і передбачати потреби солдатів. Бруд і туман можуть зірвати сухопутні операції, скорочуючи швидкість і мобільність. Коли свобода пересування підрозділу підірвана, це може вилитися у втрату зв’язку з логістикою.