На Михайла Саакашвілі в середу, 30 вересня, вчинили замах в київському ресторані Fabius. Про це “Страні” повідомило джерело в поліції.

“Невідомий чоловік прокрався в зал ресторану, де відпочивав колишній президент Грузії. З заточкою в руках, близько підійшов до Саакашвілі і почав погрожувати. Охорона Саакашвілі і ресторану перехопила зловмисника, викликали поліцію. Але його не затримали. До моменту прибуття правоохоронців він уже зник. мотивація нападу уточнюється “, – розповіло джерело.

У розпорядження “Страни” опинилося відео інциденту.

На ньому видно, як до столу, де обідає Саакашвілі, неквапливо підходить чоловік і починає щось говорити Міхо. Його намагається відтіснити від столу один з супутників Саакашвілі (мабуть, охоронець). Потім підходять ще двоє (мабуть охорона ресторану) і загороджують доступ до Міхо, який продовжує сидіти за столиком.

Відвідувач, який намагався підійти до Саакашвілі, відходить в сторону, з ним з’ясовує стосунки один з охоронців.

У цей час троє інших чоловіків блокують доступ до столу. Через деякий час зловмисник йде. По дорозі назад він наближається до столика Саакашвілі і щось говорить, роблячи жест рукою. Міхо встає і щось йому відповідає. Після чого непроханий гість йде до виходу.

Fabius – елітний ресторан на Столичному шосе. Тут часто відпочивають ВІПи. Наприклад, саме тут нардеп Ілля Ківа святкував день народження.

Нагадаємо, слідчі Офісу генерального прокурора направили до суду обвинувальний висновок з приводу співробітників Держприкордонслужби, які у 2018 році затримували колишнього президента Грузії / екс-одеського губернатора Михайла Саакашвілі та примусово видворяли його до Польщі.

Про це повідомляють представники прес-служби офісу генпрокурора в офіційному Telegram-каналі відомства.

“Офісом генерального прокурора до суду направлено обвинувальний висновок щодо посадових осіб Державної прикордонної служби України за фактом перевищення влади або службових повноважень працівником правоохоронного органу (ч.2 ст. 365 КК України)”, ‒ йдеться в тексті.

Згідно з даними досудового розслідування, екс-директор Департаменту оперативної діяльності та начальник Окремого відділу для виконання спеціальних завдань Держприкордонслужби України організували і в лютому 2018 року здійснили незаконне затримання Михайла Саакашвілі в Києві. Після цього його в примусовому порядку посадили на чартерний рейс і відправили до Польщі.