Війська Росії працюють над посиленням своєї військової присутності в захопленому Херсоні.

Вони продовжують утримувати контроль над великими територіями на північному сході від міста і можуть поповнити свої сили на західному березі за допомогою понтонних мостів і річкових поромів через Дніпро. Однак ЗСУ завдають ударів по стратегічній логістиці, командних пунктах і складах ворога. Вони мають намір переламати ситуацію, застосовуючи далекобійну артилерію HIMARS.

У матеріалі CNN йдеться про те, що російські окупанти, схоже, вирішили зосередитися на утриманні захопленого Херсона як стратегічно важливої частини сухопутного мосту до окупованого Криму і головного джерела води на півострові.

Вказується, що протягом останніх 2 тижнів великі конвої відправлялися на захід регіону з окупованого Маріуполя через Мелітополь. Броньовану вантажівку з буквою Z було припарковано біля підконтрольної росіянам будівлі обласної ради у Херсоні.

Як відзначають американці, південний фронт йде з Миколаєва, на північ від Херсона. Бойові дії на півдні проходять практично щодня. На південній та східній частині фронт проходить звивистою лінією від узбережжя Чорного моря крізь сільськогосподарські угіддя до Запорізької області.

Цей район розташовано неподалік від Донецького фронту, за який йде бої ще з 2014 року. Однак відтепер це тільки ділянка фронту, розтягнутого більш ніж на 1 тисячу кілометрів.

Уздовж лінії фронту проходять артилерійські протистояння – обміни ударами тривали протягом декількох місяців.

Однак наразі у ЗСУ кажуть, що Україна, яка отримала далекобійну артилерію, таку як HIMARS, заволоділа перевагою і знищує важливі склади, командні пункти і боєприпаси росіян в глибокому тилу.

Зокрема, сили оборони України знищили мінімум два склади боєприпасів у Новій Каховці на Херсонщині, завдали ударів по трьох мостах і вразили навіть транспортний засіб окупантів з ракетами С-300.

Незважаючи на заяву розвідки Британії про “дуже вразливе становище” одного з підрозділів військ РФ на західному березі Дніпра і ситуацію, коли Херсон майже відрізано від інших територій, окупанти, як і раніше, утримують великі території на північний схід від міста і можуть повнити свої сили на західному березі за допомогою понтонних мостів і річкових поромів через Дніпро.

Втім, незважаючи на міць російської армії, в командуванні ЗСУ заявили, що удари по військових складах РФ і їх логістичних ланцюгпх можуть призвести до перелому ситуації на полі бою.

Те, що ЗСУ вогнем контролюють мости на окупованій Херсонщині означає, що вони можуть завдавати ударів не тільки далекобійними ракетами, а й артилерією, проти чого протиповітряна оборона не може боротися.

Про це в телеефірі  повідомив військовий експерт Сергій Грабський.

Експерт навів приклад з Антонівським мостом, який з’єднує Херсон із лівобережжям. Він наголосив, що Україна веде постійну воєнну розвідку і у разі виявлення серйозної цілі завдає вогневого удару по об’єкту. 

“Проїхатися на авто чи пройтися групі людей Антонівським мостом можна. Фізично, ми його не контролюємо, однак при цьому ведеться постійний моніторинг ситуації та воєнна розвідка. Там літають безпілотники, дрони та використовується агентурна розвідка. При виявленні серйозної цілі, наприклад, конвою чи колони важкої техніки, по цьому об’єкту завдається вогневий удар”, – пояснив він.

Водночас Грабський висловив упевненість, що по Антонівському мосту не може проїхатися важка техніка, судячи з відео/фото.

“Противник… по одній людині чи невеликими групами, може переміщуватися, але здійснювати постійне підвезення техніки чи переміщуватися по цьому об’єкту неможливо. Така ж ситуація є і на інших напрямках. Тобто вогневий контроль показує, що ми можемо і здатні завдавати ударів у разі виявлення визначених цілей, але немає 100 % гарантії, що по цьому об’єкту ніхто не переміщується.

Не будемо ж ми завдавати ударів по окремому солдату ракетою HIMARS. Але потрібно розуміти, що у якісному та кількісному співвідношенні використання об’єкта ускладнюється. Як ми бачимо з фото/відео, там можуть переміщуватися легкові авто вагою до 1,5-2 т. Навряд чи по цьому мосту зможе проходити важка техніка чи навантажені авто. Це і складає систему логістики, тобто підвезення. Якого якраз не можна здійснити. В цьому і є суть вогневого контролю – мінімізувати використання об’єкта в інтересах противника”, – зазначив Грабський.